Komunikacja w biznesie szkolenie

Każdy, kto kiedykolwiek miał bliższą styczność z biznesem doskonale wie o tym, jak bardzo trudną sztuką jest prowadzenie własnej firmy. Nie chodzi tylko i wyłącznie o to, aby znaleźć dochodową niszę czy też wybić się ponad konkurencję i zdominować większość rynku. Najtrudniejsze jest budowanie i utrzymywanie dobrych relacji biznesowych z kontrahentami. Niezwykle przydatne w tym aspekcie będą z pewnością umiejętności komunikacyjne.
25 maja 2018
zdjęcie - Komunikacja w biznesie szkolenie

Każdy, kto kiedykolwiek miał bliższą styczność z biznesem doskonale wie o tym, jak bardzo trudną sztuką jest prowadzenie własnej firmy. Nie chodzi tylko i wyłącznie o to, aby znaleźć dochodową niszę czy też wybić się ponad konkurencję i zdominować większość rynku. Najtrudniejsze jest budowanie i utrzymywanie dobrych relacji biznesowych z kontrahentami. Niezwykle przydatne w tym aspekcie będą z pewnością umiejętności komunikacyjne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do udziału w szkoleniu z komunikacji. Dzięki temu szkoleniu rozwiniesz m.in.: umiejętność wyrażania swoich myśli w sposób prosty i precyzyjny, umiejętność aktywnego słuchana, umiejętność przyjmowania i udzielania informacji zwrotnej.

Szkolenia powiązane z tym tematem: szkolenia z rozwoju osobistego, szkolenie pewność siebie w biznesie.

Część osób ma takie szczęście, że od małego nie ma problemów z komunikowaniem się z innymi osobami i przychodzi im to z łatwością. Niestety, zdecydowana większość osób musi się w tej kwestii jeszcze sporo nauczyć. Doskonałym sposobem doskonalenia swoich umiejętności komunikacyjnych jest uczestnictwo w szkoleniach biznesowych.

Jak prawidłowo przeprowadzać proces komunikacyjny?

Aby zostać właściwie zrozumianym, a co najważniejsze, aby u odbiorcy komunikatu osiągnąć zamierzony skutek, należy spełnić szereg warunków. W pierwszej kolejności należy zidentyfikować rozmówcę. Wszystko po to aby odpowiednio dobrać język komunikatu.

W dalszej kolejności należy zwrócić uwagę chociażby na to czy nie występują szumy komunikacyjne, które mogłyby skutecznie zakłócić cały proces komunikacji. Podczas formułowania konkretnego komunikatu bardzo ważne jest to, aby cały czas panować zarówno nad językiem werbalnym jak i niewierbalnym. Poprzez niewłaściwą pozycję ciała czy też nadmierną gestykulację można bowiem czasem zostać niewłaściwie zrozumianym.

Dla kogo jest szkolenie i co można zyskać?

Komunikacja w biznesie szkolenie takie przewidziane jest dla każdego, kto chce osiągnąć sukces w życiu zawodowym, niezależnie od tego czy swoją karierę wiąże z prowadzeniem firmy czy etatem w korporacji.

Program szkolenia biznesowego został skonstruowany w taki sposób, aby w skondensowanych dawkach wiedzy przeplatanych ćwiczeniami praktycznymi przekazać jak najwięcej przydatnych informacji. Każdy uczestnik szkolenia po jego zakończeniu udoskonali swoje umiejętności komunikacyjne, co z pewnością przełoży się na sukces w życiu zawodowym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.