Asertywność w komunikacji

Każdy z nas ma w swojej pracy dość ciężkie momenty – takie, w których już nie bardzo wiemy, co możemy zrobić oraz jak postąpić. Takie sytuacje najczęściej wiążą się z szefem albo współpracownikami. Klasycznym trudnym momentem jest to, kiedy inni zupełnie nas nie doceniają. Może się to objawiać na kilka różnych sposobów. Przede wszystkim szef może nie dawać nam żadnej odpowiedzialnej pracy, co po pewnym czasie już nas bardzo męczy, ponieważ nie daje nam żadnych możliwości rozwoju.

   
  Każdy z nas ma w swojej pracy dość ciężkie momenty - takie, w których już nie bardzo wiemy, co możemy zrobić oraz jak postąpić. Takie sytuacje najczęściej wiążą się z szefem albo współpracownikami. Klasycznym trudnym momentem jest to, kiedy inni zupełnie nas nie doceniają. Może się to objawiać na kilka różnych sposobów.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Czas na perfekcyjne prezentowanie - zarządzanie wizerunkiem. Bądź gotowy na nowe wyzwania! Wybierz szkolenie które zwiększy twój potencjał innowacyjności i kreatywności. Zobacz nasze szkolenia interpersonalne: szkolenie z asertywności, szkolenia po angielsku, szkolenie zarządzanie czasem.

  Przede wszystkim szef może nie dawać nam żadnej odpowiedzialnej pracy, co po pewnym czasie już nas bardzo męczy, ponieważ nie daje nam żadnych możliwości rozwoju. Ponadto współpracownicy nie chcą nas niczego nauczyć, odsuwają od co ciekawszych, ale nieco bardziej ryzykownych zadań. Czasem też robimy już bardzo dużo, zaś nikt nam za to nie dziękuje, ani nawet nie zauważy naszej pracy. Co w zasadzie możemy zrobić w takich sytuacjach?

  Asertywność kluczem do sukcesu

  Otóż przede wszystkim warto zachowywać się asertywnie. Co to oznacza? Otóż z jednej strony podtrzymujemy cały czas swoje zdanie i stanowisko, jednak z drugiej przedstawiamy je w sposób dyplomatyczny i nikogo nie rażący.

  A zatem mówimy szefowi dokładnie, że czujemy się niedocenienie, prosimy o przydzielenie do ambitniejszych zadań, pytamy, co możemy zrobić, aby wykonywać ciekawszą pracę. Tak samo postępujemy w rozmowie ze współpracownikami. Taka asertywność w komunikacji naprawdę może nam przynieść bardzo wiele korzyści.

  Kursy z asertywności

  Jednak trzeba w tym momencie stanowczo podkreślić, że asertywne zachowanie się wcale nie jest takim prostym zadaniem, jakby się mogło wydawać. Często bowiem ponoszą nas emocje, nie wiemy, w jaki sposób przedstawić swoje racje itd.

  Dlatego też warto wybrać się na jeden z często organizowanych dzisiaj kursów z asertywności. Pamiętajmy tylko, aby wybrać kurs, które będzie nastawiony na praktyczną naukę asertywności, nie zaś na samą teorię. Co więcej patrzmy uważnie na to, kto będzie prowadził takie szkolenie, jakie ma kompetencje oraz wykształcenie.

  Pamiętajmy także, że asertywność może stać się kluczem do naszego sukcesu - nie wahajmy się zatem skorzystać z takiego kursu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.