Controlling personalny

W zarządzaniu kapitałem ludzkim dostępnych jest wiele metod, technik i narzędzi, które znacznie ułatwiają to zadanie. Przykładem może być tutaj controlling personalny, czyli nadzorowanie pracy pracowników, ich skuteczności, efektywności i relacji z innymi pracownikami firmy. Istotne tutaj jest, że controlling to nie to samo co kontrolowanie pracowników.

 
W zarządzaniu kapitałem ludzkim dostępnych jest wiele metod, technik i narzędzi, które znacznie ułatwiają to zadanie. Przykładem może być tutaj controlling personalny, czyli nadzorowanie pracy pracowników, ich skuteczności, efektywności i relacji z innymi pracownikami firmy. Istotne tutaj jest, że controlling to nie to samo co kontrolowanie pracowników.
 
Controlling personalny jest narzędziem ekonomicznego podejścia do zarządzania. Jest to wewnętrzny sposób analizowania, monitorowania, oceniania i podejmowania istotnych decyzji z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi który ma służyć przede wszystkim efektywnemu realizowaniu celów w przedsiębiorstwie.

Dzięki temu narzędziu, możliwe jest skuteczne zarządzanie kapitałem ludzkim i wykorzystywanie jak największej ilości posiadanych przez ludzi możliwości. To właśnie efektywność pracowników przekłada się w wielu przypadkach na rozwój działalności, dlatego też wykorzystywanie jak największej ilości możliwości zatrudnionych osób sprawia, że przedsiębiorstwo znacznie szybciej i lepiej się rozwija i ma większe szanse na sukces.
 
Warto jednocześnie zaznaczyć, że wiele przedsiębiorstw uważa za istotne, jak dużo potencjału pracowników wykorzystuje przedsiębiorstwo, zanim podejmą z nim współpracę. Jest to istotne z wielu punktów widzenia, ale również ze względu na ograniczenie wydatków związanych z zatrudnianiem pracowników.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

Efektywnie pracujących osób wystarczy mniej, aby wykonali tę samą ilość pracy albo i większą w tym samym lub krótszym czasie, niż większa liczba pracowników, ale charakteryzująca się niska efektywnością pracy.
 
Właśnie dlatego tak istotna jest miarodajna wiedza na temat pracowników firmy, ich możliwości, wiedzy i umiejętności, a następnie wykorzystanie ich w możliwie jak największym stopniu. Dzięki temu przedsiębiorstwo znacząco zwiększa swoje szanse na odniesienie sukcesu na rynku, pozyskanie kluczowych kontrahentów, jak również realizowanie zadań i celów w możliwie jak największym stopniu i z możliwie jak najwyższym sukcesem.
 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.