Zespół wirtualny

Zgodnie z panująca definicją za zespól wirtualny uważa się grupę ludzi mających wyznaczone cele, które wspólnie realizują, jednakże nie posiadają jednej lokalizacji. Innymi słowy mówimy tutaj o pracy rozproszonej. Ważne jest jednak to, że tacy ludzie podsiadając odpowiednie kompetencje do realizacji zadanego celu, a także współpracują ze sobą przy pomocy nowoczesnych technologii by móc go osiągnąć. 
Gamma - Zespół wirtualny
   
  Zgodnie z panująca definicją za zespól wirtualny uważa się grupę ludzi mających wyznaczone cele, które wspólnie realizują, jednakże nie posiadają jednej lokalizacji. Innymi słowy mówimy tutaj o pracy rozproszonej.

  Ważne jest jednak to, że tacy ludzie podsiadając odpowiednie kompetencje do realizacji zadanego celu, a także współpracują ze sobą przy pomocy nowoczesnych technologii by móc go osiągnąć.

  Owe pojęcie powstała w momencie znacznego rozwoju technologii oraz systemów komputerowych.
   
  Zwiększenie ilości kanałów znaczności między współpracownikami pozwala na prowadzenie takich zespołów praktycznie z różnych części świata. Takie rozwiązanie dla przedsiębiorstwa (oczywiście o ile rodzaj pracy na to pozwala) jest bardzo korzystne, gdyż umożliwia uzyskanie najlepszych pracowników z całego świata. W efekcie pozwala to na wysoką efektywność pracy, jak i dużą jakość uzyskiwanych wyników.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Rozwój nowoczesnych technologii spowodował że współcześni menadżerowie i liderzy stanęli przed nowym wyzwaniem, jakim jest kierowanie zespołami rozproszonymi. Jak sprawnie kierować pracą osób które pracują w jednym zespole a fizycznie znajdują się gdzie indziej?

  Mogą Cię zainteresować: talenty Gallupa, szkolenie dla brygadzistówszkolenia otwarte Warszawa.

  Zespół wirtualny obejmuje cztery główne obszary, na które należy zwrócić szczególną uwagę jeśli planujemy korzystać z takich rozwiązań. Po pierwsze wszystko zależy od ludzi tworzących zespół.
   
  Muszą być oni ze sobą zgrani i mieć łatwy kontakt między sobą. Ponadto kluczowa rolę pełnią tutaj osoby odpowiadające za ten rodzaj zarządzania. Menadżerowie mają więc pełne ręce roboty by zachować spójność i dobrą integrację zespołu. Kluczowe w tym przypadku jest dokładne określenie celów, sposobu ich realizacji, a także kroków milowych, jakie będą realizowane w poszczególnych etapach. Kolejnym aspektem jest forma kontaktu.

  Ma ona zapewnić jak najszybszy, najlepszy i najłatwiejszy sposób wymiany informacji.
   
  Zawdzięcza się to odpowiedniemu doborowi technologii, który umożliwia właśnie pracę zespołu wirtualnego. Poruszając owe zagadnienie nie można uniknąć jeszcze innego pojęcia jakim jest dystans. Mowa tutaj zarówno o dystansie fizycznym, czyli odległości jaka dzieli wszystkich uczestników danego zespołu, ale także o dystansie operacyjnym, który to wynika z wydajności systemów, jak i możliwości czasowych każdego pracownika.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.