Zarządzanie projektami dla początkujących

W naszym życiu zawodowym niemal każdy cel możemy przedstawić w formie projektu. Proces, który ma przynosić określone skutki, jest zamknięty w czasie i budżecie, może nosić nazwę projektu. To dlatego coraz więcej osób uczy się zarządzania projektami tak, by móc skuteczniej, szybciej i bardziej efektywnie realizować wyznaczone zadania.

10 sierpnia 2018
zdjęcie - Zarządzanie projektami dla początkujących


W naszym życiu zawodowym niemal każdy cel możemy przedstawić w formie projektu. Proces, który ma przynosić określone skutki, jest zamknięty w czasie i budżecie, może nosić nazwę projektu. To dlatego coraz więcej osób uczy się zarządzania projektami tak, by móc skuteczniej, szybciej i bardziej efektywnie realizować wyznaczone zadania.

Nauka zarządzania projektami jest jednak procesem długofalowym. Aby skutecznie realizować wyznaczone zadania musimy posiadać wiedzę zarówno z najbardziej znanych i sprawdzonych metod projektowych, ale również z obszarów zarządzania czasem i miejscem pracy oraz rozwojem umiejętności miękkich i menedżerskich.

Jak rozpocząć swoją przygodę w tej branży? Doskonałym sposobem są szkolenia z zakresu zarządzania projektami (szkolenie agile foundation). Dla początkujących poleca się ogólne warsztaty i kursy, które przedstawiają różne podejścia do zarządzania oraz przedstawiają także wiedzę z zakresu innych, pokrewnych dziedzin, które mogą być przydatne podczas realizowania poszczególnych celów.

Najbardziej cenione na rynku pracy są jednak certyfikaty uzyskiwane z akredytowanych ośrodków szkoleniowych. Zajmują się one realizacją programów z jednego stylu lub metody zarządzania projektami, takimi jak akredytowane techniki PMI, PRINCE2 czy agile pm foundation.

Szkolenia akredytowane (szkolenia agile) są jednak bardzo wymagające czasowo, często warunkiem ich ukończenia jest posiadanie doświadczenia w zawodzie oraz wprowadzenia wybranego projektu do organizacji. To główny powód, dla którego warto zacząć od ogólnych szkoleń, które mają za zadanie wprowadzenie do całej tematyki oraz ogólne scharakteryzowanie poszczególnych metod.

Z pewnością szkolenia z zakresu zarządzania projektami (project management szkolenia) są dla każdego. To nie tylko sposób na rozwój zawodowy - w końcu projekty możemy wdrażać również w życie prywatne i edukację.

Certyfikat lub dyplom ukończenia tego typu szkolenia to również ciekawy sposób na uatrakcyjnienie naszego CV. W końcu nie musimy być specjalistami od zarządzania projektami, by w naszej pracy skorzystać z praktycznej wiedzy uzyskanej na szkoleniach, która przyda się w każdej branży i na każdym stanowisku.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.