Zarządzanie talentami

W zarządzaniu przedsiębiorstwem wykorzystuje się wiele przydatnych technik, metod i narzędzi. W zakresie zarządzania zasobami ludzkimi jedną z bardzo popularnych metod jest zarządzanie talentami. Metoda ta zakłada, że każdy pracownik posiada jakiś talent, swoje wyjątkowe mocne strony, jest w czymś wybitnie dobrym. Kierownik czy lider grupy powinien więc rozpoznać, co wyróżnia danego pracownika na tle innych, pod jakim względem pracownik jest wyjątkowy i wykorzystać te szczególne uzdolnienia. 

23 lipca 2018
zdjęcie - Zarządzanie talentami
 
W zarządzaniu przedsiębiorstwem wykorzystuje się wiele przydatnych technik, metod i narzędzi. W zakresie zarządzania zasobami ludzkimi jedną z bardzo popularnych metod jest zarządzanie talentami. Metoda ta zakłada, że każdy pracownik posiada jakiś talent, swoje wyjątkowe mocne strony, jest w czymś wybitnie dobrym.

Kierownik czy lider grupy powinien więc rozpoznać, co wyróżnia danego pracownika na tle innych, pod jakim względem pracownik jest wyjątkowy i wykorzystać te szczególne uzdolnienia.
Dzięki temu, że kierownik jest świadomy szczególnych zalet pracownika, może skutecznie wykorzystać te uzdolnienia w przypadku konkretnych okazji czy zadań.
 
W zarządzaniu talentami ważna jest przede wszystkim świadomość zdolności pracowników. Każdy zatrudniony posiada własne, szczególne cechy osobowości, zainteresowania czy doświadczenia życiowe, które z ogromnym powodzeniem może wykorzystać w swojej pracy. Niektóre zdolności mogą znacząco wpłynąć na efektywność wykonywania zadań.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zarządzanie pokoleniem y – czyli jak rozmawiać z dwudziestoparolatkiem aby czuł się zmotywowany do pracy? Posiadanie w jednym zespole przedstawicieli różnych pokoleń jest wyzwaniem dla współczesnych menagerów i liderów. Szkolenie z zarządzania multigeneracyjnego pozwala bliżej przyjrzeć pokoleniom aktywnym na rynku pracy oraz dobrać odpowiedni model zarządzania do każdego z nich.


Mogą Cię również zainteresować: szkolenie z zarządzania projektami, warsztaty z komunikacji.

Wystarczy tylko, aby kierownik właściwie rozpoznał zdolności pracownika, dowiedział się co jest w pracowniku szczególnego, aby świadomie i rozsądnie przydzielać pracownikom zadania i oczekiwać ich efektywnego wykonania. Jednakże, w jaki sposób kierownik czy manager grupy może rozpoznać zdolności pracownika?
 
Przede wszystkim, może wykorzystać bezpośrednią rozmowę z pracownikiem. Bardzo często podczas niezobowiązujących spotkań czy swobodnej rozmowy pracownicy chętniej otwierają się i opowiadają różnego rodzaju historie wprost ze swojego życia. Podczas takich rozmów może okazać się, że ktoś np. potrafi doskonale przekonywać innych do swojego zdania, świetnie zarządza czasem, czy też posiada szczególne uzdolnienia artystyczne.
 
W przypadku różnych zadań te właśnie zdolności mogą okazać się niezwykle przydatne, aby zrealizować jakieś wyjątkowe zadanie. Zarządzanie talentami, jeśli poprowadzi się je w rozsądny i świadomy sposób, może znacznie ułatwić osiąganie celów w przedsiębiorstwie i skutecznie wpłynąć na funkcjonowanie firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.