5 rzeczy, które zmotywują pracownika bardziej niż pensja

Wiadomym jest, że to pieniądze są kluczowym czynnikiem jeśli chodzi o zatrzymanie pracownika w firmie. Jednak nie tylko one spowodują, że będzie się on czuł zadowolony w miejscu pracy. Jakie inne składowe są przyczyną, że dobry pracownik nie odejdzie z dotychczasowego miejsca pracy?

   
  Wiadomym jest, że to pieniądze są kluczowym czynnikiem jeśli chodzi o zatrzymanie pracownika w firmie. Jednak nie tylko one spowodują, że będzie się on czuł zadowolony w miejscu pracy. Jakie inne składowe są przyczyną, że dobry pracownik nie odejdzie z dotychczasowego miejsca pracy?

  Komplement
  Niby prosta rzecz, ale bardzo niedoceniana we współczesnym biznesie. Dobrze powiedziany komplement jest w stanie zmotywować pracownika do dalszego działania i podejmowania odważnych kroków w biznesie.

  Koniec z liderem
  Warto przynajmniej raz na jakiś czas pozbawić zespół lidera, który będzie wyznaczał obowiązki i kontrolował wyniki pracy. Należy pozwolić grupie pracować samodzielnie, a wówczas każdy będzie miał równe szanse, żeby się wykazać. To doskonały moment dla każdego, by pokazać swoje najmocniejsze strony, a nie tylko wykonywać polecenia z góry. Dodatkowo każdy poczuje się ważny i to zaprocentuje na przyszłość.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, szkolenie z negocjacji.

  Sprawić, by wychodzili z inicjatywą
  Nikt nie lubi sytuacji, gdy zostaje mu narzucone zadanie, z którego następnie będzie rozliczony. Zamiast powiedzieć: „zrób to tak zgodnie z procedurą” zapytaj: „jakie są twoje pomysły na rozwiązanie danej kwestii?”. Za każdym kolejnym razem będzie mógł wykazać się nowymi pomysłami i to spowoduje, że będzie chciał się rozwijać.

  Bez krytyki
  Oczywiście, że jeśli ktoś wykona niepoprawnie swoje zadanie, to pochwała mu się nie należy. Może jednak warto zmienić taktykę i zaproponować pracownikowi szansę na znalezienie wyjścia z sytuacji problemowej. To prosty sposób, jak zmotywować pracownika do rzetelnego wykonywania zadań, bo zrozumie, że to na nim później ciąży obowiązek rozwiązania konfliktu.

  Dziel się dobrymi i złymi wynikami
  Czy dzięki temu pracownik będzie czuł się zmotywowany? Tak, dlatego, że zrozumie jak ważna jest jego rola przy odnoszeniu sukcesu, ale też poczuje się bardziej odpowiedzialny za firmę, gdy zobaczy, że mógł coś zrobić lepiej i wtedy firma nie poniosłaby porażki.

  Te pięć kroków sprawi, że każdy pracownik poczuje się lepiej w firmie i będzie chciał się wykazać, biorąc odpowiedzialność za wspólne wyniki.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.