Agile – jak działa ta metoda zarządzania?

Zarządzanie według agile -to jest zdecydowanie coś, o czym dzisiaj coraz więcej się mówi. Czym jednak charakteryzuje się takie agile? Jak działa taka metoda zarządzania? Czy naprawdę jest ona skuteczna… i konieczna?

8 stycznia 2020
zdjęcie - Agile – jak działa ta metoda zarządzania?

Agile - jak działa ta metoda zarządzania?

Zarządzanie według agile -to jest zdecydowanie coś, o czym dzisiaj coraz więcej się mówi. Czym jednak charakteryzuje się takie agile? Jak działa taka metoda zarządzania? Czy naprawdę jest ona skuteczna... i konieczna?

Szkolenia z agile - absolutna konieczność w XXI wieku

Cóż zdecydowanie dzisiaj takie agile szkolenia stają się w zasadzie już nie tylko po prostu jakąś tam fanaberią, lecz w zasadzie koniecznością. Dlaczego? Otóż agile coraz częściej wchodzi do firm i zasadniczo nie warto zostawać w tyle.

Ponadto jest to naprawdę świetnie sprawdzający się system zarządzania projektami, o czym powiemy jeszcze za chwilę. W jakie jednak szkolenia opłaca się inwestować? Przede wszystkim właśnie w takie, których prelegenci naprawdę wiedzą, o czym mówią.

Kiedy zatem wybieramy agile project management szkolenie dobrze jest sprawdzić różnego rodzaju opinie i recenzje dotyczące tego własnie szkolenia i jego organizatorów. Popularne bardzo są dzisiaj szkolenia menedżerskie Wrocław - tutaj w zasadzie spotyka się jedne z najlepszych kursów.

Co jeszcze warto podkreślić to fakt, że za szczególnie opłacalne uważa się szkolenia prowadzone przez agile pm foundation, ponieważ nie tylko cechuje je naprawdę wysoka jakość, ale też na ich zakończenie dawany jest specjalny certyfikat poświadczający umiejętności.

Agile - jak działa?

Wróćmy jednak do tego, jak w zasadzie działa takie agile. Otóż jest to system zarządzania nazywany zwinnym. Generalnie chodzi tutaj o to, aby nie trzymać się tak bardzo sztywno reguł - biurokracja, formalności, konkretne plany i decyzje oczywiście w jakimś tam stopniu są istotne, jednak zdecydowanie bardziej ważne są kwestie związane z zadowoleniem klienta czy efektywnością pracy.

Tutaj zatem praca jest tak dzielona, aby można było na naprawdę bardzo wielu etapach ciągle dokonywać może nie tyle jakiś ogromnych zmian, jednak takich, które będą niejako związane z samym faktem pracy i uzyskania konkretnego efektu. W dobie zmiennych warunków na rynku pracy, jest to naprawdę dobry model zarządzania.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.