Arkusz preferencji rozwoju zawodowego

Niemal każdy pracownik służby cywilnej spotkał – lub dopiero spotka się – z arkuszem preferencji rozwoju zawodowego. Jest do dokument, który ma na celu przygotowanie wszystkich pracowników do procesów zmian w różnych departamentach i komórkach urzędowych, dzięki czemu obie strony – kierownicza i pracownicza – może skuteczniej i łatwiej określić charakter następujących zmian stanowisk czy awansów poziomych i pionowych.

zdjęcie - (the_title())


Niemal każdy pracownik służby cywilnej spotkał - lub dopiero spotka się - z arkuszem preferencji rozwoju zawodowego. Jest do dokument, który ma na celu przygotowanie wszystkich pracowników do procesów zmian w różnych departamentach i komórkach urzędowych, dzięki czemu obie strony - kierownicza i pracownicza - może skuteczniej i łatwiej określić charakter następujących zmian stanowisk czy awansów poziomych i pionowych.

Preferencje dotyczące rozwoju zawodowego określane są przy pomocy odpowiedniego dokumentu. Arkusz ten wypełniany jest zarówno przez pracowników, jak i nadrzędnego kierownictwa, dzięki czemu cała dokumentacja jest pełna i możliwie najbardziej obiektywna.

Ukazuje zarówno ocenę okresową pracownika, domniemane efekty jego pracy w przyszłości, jak i sugeruje chęci konkretnej osoby do rozwoju osobistego i działalności w danej placówce.

Choć zasadniczo arkusz preferencji rozwoju zawodowego wypełniany jest przez pracowników służby cywilnej - czyli wszystkich, którzy zatrudnieni są w urzędach - jest to również doskonały sposób na poznanie zespołu pracowniczego w każdym prywatnym przedsiębiorstwie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy chciałbyś żeby twoi pracownicy byli kreatywni, mieli zadaniowe podejście do problemów,  oraz byli rozwiązaniem dla wyzwań przed którymi stoi twoja firma? Zobacz: szkolenie kreatywność, szkolenie zarządzanie czasem, szkolenia z rozwoju osobistego.

Tego typu dokument możemy zmienić, dostosować do własnych potrzeb, w konsekwencji określić, w jaki sposób chcą rozwijać się w przyszłości nasi pracownicy. Zalet wykorzystania tego pomysłu może być bardzo wiele:

  • dobranie szkoleń do predyspozycji i preferencji pracowników,
  • określenie ścieżki rozwoju, która będzie satysfakcjonowała zarówno poszczególnych pracowników, jak i uświadomione szefostwo,
  • zmniejszenie rotacji wśród pracowników,
  • nastawienie zespołu na awans, rozwój i podnoszenie własnych kwalifikacji,
  • określenie mocnych i słabych stron pracownika, dzięki czemu możemy powierzać im interesujące dla nich projekty, tym samym zwiększać ich efektywność.


Preferencje dotyczące rozwoju zawodowego ma każdy pracownik - w końcu to one popychają nas do działania, umożliwiają czynny udział w szkoleniach, są "motorem" dla działań w kierunku doskonalenia umiejętności.

Zastosowanie przejrzystych metod, które pozwolą także pracownikom na określenie tych preferencji, mogą wprowadzić znaczne ułatwienia w działaniu każdego przedsiębiorstwa.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.