Autoprezentacja – o czym warto pamiętać?

Coraz więcej osób zwraca dużą uwagę na swoją autoprezentację. Nic w tym dziwnego – każde szkolenie z autoprezentacji, które w ostatnich latach stają się coraz popularniejsze, pokazuje uczestnikom jak wiele zależy od autoprezentacji.

3 listopada 2017
zdjęcie - Autoprezentacja – o czym warto pamiętać?

Autoprezentacja - o czym warto pamiętać?


Odpowiednia, przemyślana i staranna autoprezentacja może znacznie ułatwić życie i pomagać w osiąganiu sukcesów. Przykładów nie trzeba szukać daleko - wystarczy pomyśleć o rozmowie kwalifikacyjnej na konkretne stanowisko w pracy.

Osoba, która sprawia dobre wrażenie, potrafi zaprezentować się z jak najlepszej strony i wydaje się być osobą kompetentną, ma znacznie większe szanse na otrzymanie pracy. Co jest istotne przy autoprezentacji?

  • Eksponowanie zalet
    Mówiąc o sobie, należy przede wszystkim zwracać uwagę na nasze zalety. Każdy ma jakieś wady - wszyscy jesteśmy tego świadomi i mówienie o zaletach nie sprawi, że osoba rozmawiająca z nami uzna nas za ideał. Zdecydowanie jednak pozwoli to nam przedstawić się w lepszym świetle. Jeśli już mówimy o swoich wadach to najlepiej jest przedstawiać je jako nieistotny, drobny problem, który w niczym nie przeszkadza.

  • Ton głosu i sposób mówienia
    Liczy się nie tylko to, co mówimy, ale także to, w jaki sposób. Ciche mówienie i jąkanie się świadczy o nieśmiałości, zaś mówienie szybko i chaotycznie pokazuje, jak bardzo jesteśmy zdenerwowani. Aby sprawiać wrażenie osoby pewnej siebie, należy nauczyć się panować nad sposobem mówienia. Najlepiej jest mówić wyraźnie, głośno, bez zbędnego przyspieszania i jąkania się.

  • Postawa ciała i zachowanie
    Komunikacja niewerbalna ma bardzo duże znaczenie! Nasza postawa ciała często zdradza, co tak naprawdę odczuwamy - nawet, jeśli jest to sprzeczne z wypowiadanymi przez nas słowami. Nie należy więc garbić się, krzyżować rąk lub nóg czy też nerwowo przestępować z nogi na nogę. Wyprostowana, pewna siebie postawa przekazuje znacznie lepszy komunikat. Warto unikać nerwowych gestów - poprawiania włosów lub ubrania, zabawy zegarkiem lub biżuterią,. Dobrze jest pamiętać także o uśmiechu!

Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz: Zapraszamy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.