Autorytet – jak się nim stać?

Często słyszymy o autorytetach w danej dziedzinie. To osoby, które charakteryzują się wysoką charyzmą, potrafią porywać tłumy, są specjalistami z wysokimi kwalifikacjami i kompetencjami. Czy każdy może stać się autorytetem? Z pewnością tak! Choć podkreślamy – z pewnością nie jest to droga usłana różami.
Gamma - Autorytet - jak się nim stać?
   
  Często słyszymy o autorytetach w danej dziedzinie. To osoby, które charakteryzują się wysoką charyzmą, potrafią porywać tłumy, są specjalistami z wysokimi kwalifikacjami i kompetencjami. Czy każdy może stać się autorytetem? Z pewnością tak! Choć podkreślamy - z pewnością nie jest to droga usłana różami.

  Autorytet a cechy charakteru

  Osoby, które traktowane są jako autorytet mają wypracowanych wiele cech osobistych, które przynoszą im wymierne korzyści. To osoby otwarte na nowości, niebojące się wyzwań, które szybko i chętnie chłoną wiedzę. Często określa się również szereg cech autorytetów, które pomagają w komunikacji międzyludzkiej oraz tworzą całą charyzmę człowieka. To z pewnością domena autorytetów wśród menedżerów, sprzedawców czy mówców - jednak istnieją branże, w których autorytet charakteryzuje się jedynie (lub aż) niespotykaną wiedzą, zaś w których mniej liczą się umiejętności miękkie.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Firma Gamma sp. j. zaprasza na szkolenie z Design Thinking. Szkolenie prowadzone jest metodą warsztatową, gdzie uczestnicy zostaną przeprowadzeni przez cykl Design Thinking. Dzięki temu, mogą oni od razu przećwiczyć  idee Design Thinking, co pozwala na szybsze  wdrożenie tej metodyki w praktykę zawodową. Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników działu HR. Zobacz również: szkolenie zarządzanie projektami, szkolenia dla menedżerów.

  Wiedza - podstawa bycia autorytetem

  Wspomnieliśmy już o istocie wiedzy, która warunkuje bycie autorytetem. Jest ona niezbędna do tego, by inni postrzegali nas jak specjalistów z danej branży. Warto wiec skupić się na jednym, skonkretyzowanym i wąskim zagadnieniu, które będziemy w stanie dokładnie poznać i przyswoić. Nie ma ludzi od wszystkiego - tą zasadą powinien kierować się każdy, kto kiedyś chce być uznawany za autorytet.

  Co to autorytet? Jak się nim stać?

  Autorytetem może zostać każdy - oczywiście każdy, kto naprawdę do tego dąży. Jeśli już od jakiegoś czasu rozwijamy się w jednej dziedzinie, nic nie stoi na przeszkodzie by kompleksowo zadbać o naszą markę osobistą. Najważniejszym elementem jest zaangażowanie: wykłady, konferencje i szkolenia to tylko jedne z pomysłów, które pomogą nam zbudować odpowiedni wizerunek.

  Autorytet to osoba, która jest specjalistą w swoim fachu, taka, do której zgłosimy się ze swoim problemem wiedząc, że to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. To również osoba, która wymaga od siebie i od innych, skupia się na własnym rozwoju oraz strategicznie buduje własny wizerunek.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.