Czy przedstawiciel handlowy musi się szkolić z negocjacji?

Nadrzędnym celem każdej firmy handlowej jest osiąganie dobrych wyników sprzedażowych. Jak powszechnie wiadomo, aby sprzedać towar potrzebny jest szeroki rynek zbytu. I to właśnie zadaniem przedstawicieli handlowych jest poszukiwanie nowych kontrahentów oraz bieżąca obsługa dotychczasowych klientów.

zdjęcie - (the_title())


Czy przedstawiciel handlowy musi się szkolić z negocjacji?

Nadrzędnym celem każdej firmy handlowej jest osiąganie dobrych wyników sprzedażowych. Jak powszechnie wiadomo, aby sprzedać towar potrzebny jest szeroki rynek zbytu. I to właśnie zadaniem przedstawicieli handlowych jest poszukiwanie nowych kontrahentów oraz bieżąca obsługa dotychczasowych klientów.

Każdy przedstawiciel handlowy, aby być w pełni skuteczny musi posiadać nie tylko wrodzone zdolności komunikacyjne lecz również ogromną wiedzę w zakresie prowadzenia skutecznych negocjacji. W tym celu niezbędne są profesjonalne szkolenia negocjacje.

Jaki powinien być skuteczny przedstawiciel handlowy
Bycie handlowcem to bardzo odpowiedzialne i trudne zadanie. Każdy ceniony na rynku przedstawiciel handlowy musi być doświadczonym mówcą, negocjatorem oraz osobą otwartą na kontakty międzyludzkie.

Wykonywanie tego zawodu posiada mnóstwo zalet. Wśród wielu z nich można wymienić nieustanny rozwój poszczególnych kompetencji osobistych. Przedstawiciel handlowy musi być również ambitny oraz aktywny.

W przypadku tego zawodu zdobywanie nowych umiejętności pozwala na rozwój intelektualny, a w dalszej kolejności odnoszenie owocnych sukcesów w sprzedaży. Każdy sprzedawca w wyniku prowadzenia trudnych rozmów z poszczególnymi, często trudnymi klientami uczy się odporności na stres oraz jest otwarty na kontakty międzyludzkie. W celu pogłębiania swoich umiejętności niezbędne jest wysokiej jakości szkolenie dla handlowców.

Szkolenia negocjacje – czy potrzebne są handlowcom?

Szkolenia negocjacje są nieodłącznym elementem w życiu zawodowym każdego przedstawiciela handlowego.

W trakcie tych szkoleń każdy uczestnik ma możliwość perfekcyjnie opanować:

  • twarde techniki sprzedaży, negocjacji i skutecznej komunikacji z klientem
  • metodę właściwego wprowadzania atrakcyjnej ceny do rozmów handlowych
  • techniki skutecznej obrony przed obiekcjami kontrahenta

W trakcie zajęć omówienie są szczegółowo poszczególne strategie oraz techniki skutecznego negocjowania. Ćwiczenia są zawsze prowadzone w postaci ciekawych gier negocjacyjnych, podczas których uczestnicy prowadzą interesujące rozmowy handlowe, bazując na otrzymanych od trenera scenariuszach.

Po zakończeniu takiego szkolenia każdy handlowiec jest w pełni świadomy gdzie dotychczas popełniał błędy oraz nad czym powinien jeszcze pracować, aby uzyskiwać w zadowalające wyniki sprzedaży.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.