Czy warto zdecydować się na założenie zespołu wirtualnego?

Coraz częściej nowocześni przedsiębiorcy korzystają z nowości jakie przynosi nam rynek i gospodarka. Rozwój firm, zwłaszcza konkurencji zmusza nas do większych wyzwań i powiększeń obszarów naszych działań. Idealnym rozwiązaniem jest założenie własnego zespołu wirtualnego.

zdjęcie - (the_title())

   

  Coraz częściej nowocześni przedsiębiorcy korzystają z nowości jakie przynosi nam rynek i gospodarka. Rozwój firm, zwłaszcza konkurencji zmusza nas do większych wyzwań i powiększeń obszarów naszych działań. Idealnym rozwiązaniem jest założenie własnego zespołu wirtualnego. Wówczas możemy współpracować z wieloma osobami w różnych stronach kraju, jak i świata. Działania naszej firmy poszerzają się, docierając do większej grupy odbiorców, klientów. Jednak najważniejszym elementem jest odpowiednie zarządzanie takim zespołem. Dlatego warto zastanowić się czy wirtualny zespół w naszej firmie jest konieczny. Konieczne jest odpowiednie przeanalizowanie zalet, jak i wad.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Rozwój nowoczesnych technologii spowodował że współcześni menadżerowie i liderzy stanęli przed nowym wyzwaniem, jakim jest kierowanie zespołami rozproszonymi. Jak sprawnie kierować pracą osób które pracują w jednym zespole a fizycznie znajdują się gdzie indziej?

  Mogą Cię zainteresować: talenty Gallupa, szkolenie dla brygadzistówszkolenia otwarte Warszawa.


  Praca wraz z zespołem wirtualnym ma wiele zalet, które przynoszą korzyści firmie. Jedną z nich jest redukcja kosztów, która dla wielu osób, przedsiębiorstw jest ważna. Wiąże się to z m. in. obniżeniem kosztów podróży, wynajmowanych hoteli, a także innych związanych z tym usług. Zaoszczędzone pieniądze mogą zostać przeznaczone na realizację innych projektów, zadań z różnymi kontrahentami. W ten oto sposób dodatkowo oszczędzamy czas. Kolejną ciekawą zaletą jest także elastyczne rozbudowa zespołu pod względem nowych doświadczeń i napływających zadań. Naszej firmie dostarczamy nowych ludzi z różnymi doświadczenia, oraz kreatywnością. Umożliwia nam to podejmowanie różnorodnych projektów z możliwością wykonywania ich przez dane osoby.


  Jednak z drugiej strony konieczne jest wzięcie pod uwagę jakie wyzwania wiążą się z prowadzeniem zespołu rozproszonego. Ważne jest stworzenie dobrej organizacji pracowników, wprowadzenie zasad, które będą odpowiadać każdej osobie. Zaliczyć należy także odpowiednią i sprawna komunikację, synchronizację pracy wszystkich członków, ich kierowanie, rozliczanie, a przede wszystkim motywowanie. Kolejnym problemem mogą być ludzie z różnych stron świata, z różnymi kulturami, zwyczajami, oraz strefami czasowymi. Do mniejszych trudności zaliczyć należy również: problem z podejmowanie zespołowych decyzji, rozwiązywanie wewnętrznych konfliktów, oraz wyrażanie indywidualnych poglądów pracowników.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.