Czym jest kultura scrum?

Dzisiaj coraz częściej słyszy się pojęcie Scrum. Ktoś prowadził w firmie Scrum albo wręcz przeciwnie ktoś postanowił tego rozwiązania nie wprowadzać…Do czego w zasadzie się odnosi się to Scrum i co to tak naprawdę jest? Otóż odpowiedź na to pytanie wymaga nieco więcej miejsca…

zdjęcie - (the_title())


Czym jest kultura scrum?

Dzisiaj coraz częściej słyszy się pojęcie Scrum. Ktoś prowadził w firmie Scrum albo wręcz przeciwnie ktoś postanowił tego rozwiązania nie wprowadzać...Do czego w zasadzie odnosi się to Scrum i co to tak naprawdę jest? Otóż odpowiedź na to pytanie wymaga nieco więcej miejsca...

Scrum i agile - najważniejsze kwestie

Przede wszystkim bowiem trzeba tutaj zasadniczo powiedzieć najpierw co nieco o agile, czyli o zwinnym zarządzaniu. O ile bowiem agile uważane jest za swego rodzaju ideologię, to scrum stanowi jedno z narzędzi, które pozwala zastosować tę ideologię w praktyce. Mówiąc zatem o idei i kulturze scrum mówimy także w zasadzie od razu o agile. Czym są zatem zasady agile i jak one się przedstawiają?

Tutaj należy nawiązać do słynnego manifestu agile. Jakie są jego założenia? Przede wszystkim spotkamy się tam z informacją, że ludzie i interakcje są zasadniczo ważniejsze od procesów i narzędzi. Ponadto zwolennicy zarządzania zgodnie z ideologią agile uważają także, że działające oprogramowanie jest ważniejsze niż obszerna dokumentacja.

Oprócz tego współpraca z klientem jest ważniejsza niż formalne ustalenia, a co więcej - reagowanie na zmiany ma większe znaczenie niż sztywne podążanie za planem. Generalnie rzecz ujmując w tych zasadach także zawiera się pełna kultura Scrum. Warto jeszcze dodać, że Agile a wraz z nim scrum generalnie należą dzisiaj do jednych z najbardziej popularnych sposobów zarządzania projektami.

Agile project management szkolenie - najlepsza forma nauki

Pytanie jednak pojawia się, w jaki sposób w zasadzie nauczyć się takiego zarządzania typu agile? Otóż zdecydowanie najlepsze w tym celu są przeróżne szkolenia biznesowe jak project management szkolenia z zakresu metodyki agile oraz szkolenia scrum poszerzające wiedzę ze zwinnych metod kierowania projektami.

Trzeba jednakże mieć na uwadze to, aby wybrać naprawdę dobrą firmę organizującą szkolenia Dzisiaj bowiem niestety różnie to wygląda, ponieważ szkolenie w zasadzie może organizować każdy i nie jest to w żaden sposób absolutnie weryfikowane. Podsumowując - warto inwestować w dobrej jakości szkolenia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.