Czym jest manifest zwinnego programowania?

Manifest agile zwany pierwotnie manifestem zwinnego programowanie zrodził się na samym początku XXI wieku. W wyniku nieprzypadkowego spotkania grupy osób z branży komputerowej powstała lista zasad mających w sumie prowadzić do sukcesu sprzedażowego – nie bez powodu również do dzisiaj zasady te są wciąż wykorzystywane i wdrażane w wielu przedsiębiorstwach.

zdjęcie - Czym jest manifest zwinnego programowania?
 
Manifest agile zwany pierwotnie manifestem zwinnego programowanie zrodził się na samym początku XXI wieku. W wyniku nieprzypadkowego spotkania grupy osób z branży komputerowej powstała lista zasad mających w sumie prowadzić do sukcesu sprzedażowego – nie bez powodu również do dzisiaj zasady te są wciąż wykorzystywane i wdrażane w wielu przedsiębiorstwach, np. poprzez agile project management szkolenie.
 
W myśl jego postulatów, aby firma mogła osiągnąć pełen sukces należy w pierwszej kolejności trzymać się czterech podstawowych zasad. Pierwsza z nich uświadamia zarządzającym znaczenie ludzi i interakcji w całym procesie zarządzania. Druga uwzględnia wyższość „działającego oprogramowania” nad gromadzącą się niepotrzebnie dokumentacją.

Przy czym pierwotnie, ze względu na branżę w jakiej powstał manifest mówiono o oprogramowaniu, w dzisiejszych czasach kwestia ta zależna jest od branży i może dotyczyć ogólnie dobrej jakości poddawanego ocenie produktu.

Kolejna zasada dotyczy właściwej interakcji z klientem na zasadzie współpracy. I ostatnia zasada, na podstawie której zrodziła się metodyka agile dotyczy sprawnego reagowania na rozmaite zmiany – koniec z kurczowym i ślepym trzymaniem się wytyczonego planu. Proces zarządzania danym projektem ewoluuje i trzeba być czujnym podążając za jego naturalnym biegiem. Ogólnie rzecz biorąc wszystkie cztery zasady odnoszą się do elastyczności i otwartości na wpływy czynników zewnętrznych.
 
To właśnie z manifestu zwinnego programowania zrodziła się metodyka agile, która w dzisiejszych czasach na dobre rozgościła się wśród pionów zarządzających rozmaitych firm. Coraz częściej możemy też trafić na szkolenia agile. Jest ona wielce popularna ze względu głównie na swą niepodważalną skuteczność, niemniej jednak korzystający z niej menagerowie zgodnie potwierdzają, iż praca w agile jest po prostu przyjemna i wygodna.
 
Warto zatem przestawić się na myślenie zorientowane na odbiorcę – klienta. Wiele firm decyduje się na specjalne szkolenia mające na celu przystosowanie pracowników najwyższego szczebla do pracy sposobem agile. Decydując się natomiast na taki krok warto skorzystać z usług profesjonalnych, cieszących się najlepszymi opiniami firm szkoleniowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.