Design thinking w zespole pracowniczym

Design thinking jest coraz częściej wykorzystywaną metodą rozwiązywania problemów. Może być użyteczna w każdej branży i na każdym poziomie zarządzania przedsiębiorstwem. Oznacza to, że ta uniwersalna metoda powinna być poznana przez każdy zespół pracowniczy. Pozwoli to na wypracowanie kreatywnego i wyjątkowo skutecznego sposobu wyszukiwania nowych, innowacyjnych i – przede wszystkim – skutecznych rozwiązań.

   

  Design thinking jest coraz częściej wykorzystywaną metodą rozwiązywania problemów. Może być użyteczna w każdej branży i na każdym poziomie zarządzania przedsiębiorstwem. Oznacza to, że ta uniwersalna metoda powinna być poznana przez każdy zespół pracowniczy. Pozwoli to na wypracowanie kreatywnego i wyjątkowo skutecznego sposobu wyszukiwania nowych, innowacyjnych i - przede wszystkim - skutecznych rozwiązań.

  Design thinking - co to takiego?

  Design thinking to metoda, która opiera się przede wszystkim na empatycznym podejściu do rozwiązywania danego problemu. Oznacza to, że zespół pracowniczy stara się spojrzeć na zagadnienie z punktu widzenia osób, których ono bezpośrednio dotyczy. Dzięki temu mogą być tworzone koncepcje, które w rzeczywistości wpłyną na usprawnienie różnych procesów firmowych.

  Kluczowym etapem jest tworzenie koncepcji (pomysłów), a następnie budowanie prototypów. Mogą być one przedstawiane w formie makiet, schematów lub rysunków. Tak sprawdzoną koncepcję wprowadza się do użytku oraz testuje.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Firma Gamma sp. j. zaprasza na szkolenie z Design Thinking. Szkolenie prowadzone jest metodą warsztatową, gdzie uczestnicy zostaną przeprowadzeni przez cykl Design Thinking. Dzięki temu, mogą oni od razu przećwiczyć  idee Design Thinking, co pozwala na szybsze  wdrożenie tej metodyki w praktykę zawodową. Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników działu HR. Zobacz również: szkolenie zarządzanie projektami, szkolenia dla menedżerów.

  Metoda dla każdego

  Design thinking jest metodą, którą może wykorzystywać każdy zespół, bez względu na to, jakim rodzajem problemu się zajmuje. Technika ta sprawdzi się zarówno w przypadku rozwiązywania problemów z zakresu produkcji czy wprowadzania produktów na rynek, jak i w przypadku usprawniania różnych procesów z zakresu zarządzania. Warsztaty z tej tematyki stają się coraz bardziej popularne. Jeśli chodzi o design thinking, Warszawa - podobnie jak i inne duże miasta, pozwala na dostęp do najlepszych specjalistów z branży, dzięki czemu możemy liczyć na fachowe przekazanie wiedzy.

  Z pewnością szczególną uwagę na ten rodzaj "problem solvingu" powinni zwrócić uwagę menedżerowie i przedsiębiorcy, którzy borykają się z różnymi problemami zespołowymi, tak bardzo wpływającymi na ogólną efektywność i jakość pracy. Inwestycja w szkolenie dla całej grupy pracowników, pozwoli na usprawnienie ich pracy, wzmocnienie kompetencji miękkich oraz ogólną poprawę relacji i atmosfery.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.