Dlaczego warto znać sztukę komunikacji?

Sztuka komunikacji przydaje się w całym naszym życiu: nie tylko w prywatnych relacjach z innymi ludźmi, ale również na gruncie zawodowym, gdzie do trudnych rozmów dochodzi niemal bezustannie.

zdjęcie - (the_title())


Dlaczego warto znać sztukę komunikacji?

Sztuka komunikacji przydaje się w całym naszym życiu: nie tylko w prywatnych relacjach z innymi ludźmi, ale również na gruncie zawodowym, gdzie do trudnych rozmów dochodzi niemal bezustannie. Dlatego tak ważne są formy rozwoju, takie jak np.: komunikacja interpersonalna szkolenie lub szkolenie stres w pracy. Przedstawiamy pięć głównych powodów, dla których warto znać sztukę komunikacji!

 1. Aby być lepiej rozumianym
  W rozmowach biznesowych często dochodzi do nieścisłości, niedomówień i nieporozumień. Sztuka konwersacji uczy nas, w jaki sposób się wysławiać, jak przygotowywać się do rozmów oraz jak argumentować nasze stanowisko, by być jak najlepiej rozumianym. Pozwala to unikać błędów, które mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.

 2. Aby zawierać długotrwałe relacje
  Budowanie mocnych, stałych relacji jest bardzo ważnym celem prowadzenia biznesu. W końcu to właśnie te relacje wpływają na zaufanie i powrót klientów, uchodzenie za osobę słowną i godną zaufania, a nawet na ceny od dostawców i kontrahentów. Jeśli chodzi o takie elementy jak umiejętności interpersonalne szkolenie pozwoli wypracować odpowiednie nawyki, które wpłyną na nasze relacje z innymi ludźmi.

 3. Aby być bardziej profesjonalnym
  Odpowiednie wysławianie się oraz mowa niewerbalna - czyli mowa ciała, ton głosu, tępo mówienia czy utrzymywanie kontaktu wzrokowego - to podstawa odbioru naszej osoby przez innych ludzi. Znajomość sztuki konwersacji pomoże nam w przedstawieniu siebie samego jako osoby rzetelnej i profesjonalnej, co jest niezwykle ważne w każdych kontaktach biznesowych.

 4. Aby lepiej sprzedawać
  Sztuka konwersacji obejmuje praktyczną znajomość technik i metod argumentacji czy zbijania obiekcji - to elementy, które pozwolą nam być bardziej efektywnymi sprzedawcami. A w końcu w każdym biznesie chodzi o to, by sprzedać usługę lub towar, co pozwala na wypracowanie zysku dla przedsiębiorstwa.

 5. Aby lepiej zarządzać
  Każdy przedsiębiorca wie, jak ważne w prowadzeniu działalności jest zarządzanie zasobami ludzkimi. W końcu zatrudniając nawet jednego pracownika będziemy musieli się z nim kontaktować. Sztuka konwersacji umożliwia poznanie najważniejszych elementów rozmów oraz sposobu ich prowadzenia tak, by osiągać konkretne rezultaty oraz móc wypracowywać kompromisy, które zadowolą obie strony.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.