Dobra atmosfera – klucz do sukcesu

Na efektywność pracowników wpływa wiele czynników. Efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi są współcześnie postrzegane jako jeden z kluczowych czynników, wpływających na sukces przedsiębiorstwa.

zdjęcie - (the_title())


Dobra atmosfera - klucz do sukcesu

Na efektywność pracowników wpływa wiele czynników. Efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi są współcześnie postrzegane jako jeden z kluczowych czynników, wpływających na sukces przedsiębiorstwa.

Zarówno ten na gruncie wizerunkowym, jak i komercyjno-finansowym. Efektywni pracownicy to lepsze funkcjonowanie przedsiębiorstwa. A stąd prosta droga do sukcesu i osiągania wymiernych korzyści, także finansowych.

Dlatego tak ważne jest odpowiednie traktowanie podwładnych, stwarzanie odpowiedniej atmosfery pracy oraz stwarzanie pracownikom możliwości rozwoju. Choć pozornie może się to wydawać nie tak istotne, to warto poświęcić chwilę na zgłębienie wiedzy w tym zakresie.

Szybko dojdziemy do wniosków, że dobrze traktowani pracownicy są efektywniejsi, dają firmie więcej, dzięki czemu ta może prawidłowo funkcjonować i rozwijać się. Jak więc dbać o dobrą atmosferę w pracy? Zadanie tego pytania oznacza, ze jesteśmy na dobrej drodze do sukcesu.

Przede wszystkim w pierwszej kolejności warto zadbać o odpowiednie wyedukowanie i doszkolenie w tym zakresie kadry zarządzającej. To kierownicy i bezpośredni przełożeni w ogromnym stopniu odpowiadają za warunki panujące w miejscu pracy. Na atmosferę w miejscu pracy wpływa wiele czynników. Niektóre z nich powinny, ale niestety w wielu miejscach pracy wciąż nie są oczywiste i nie stanowią standardu.

Chodzi tu oczywiście o przestrzenie praw pracowniczych i szacunek do podwładnych. Po diagnozie i ewentualnym wyeliminowaniu sytuacji patologicznych warto zabrać się za stworzenie zespołu. Warto zorganizować jakiś ciekawy wyjazd integracyjny. Luźna atmosfera sprzyja zacieśnianiu więzów i powstawaniu prywatnych relacji. Taka sympatyczna atmosfera przenosi się potem do biura i procentuje.

Ważne jest także budowanie odpowiedniego wizerunku pracodawcy w oczach pracowników. Firma, która pozwala się rozwijać, daje jasne perspektywy rozwoju zawodowego oraz nie waha się i inwestuje w szkolenia i rozwój pracowników – będzie postrzegana jako dobry pracodawca. Warto zainwestować w szkolenie jak radzić sobie ze stresem czy też w kurs pod nazwą "zarządzanie emocjami szkolenie".

Pracownicy chętnie będą wiązać z nią swoją przyszłość zawodową, a nie jedynie traktowana jako czasowe miejsce pracy. To również wpływa na atmosferę w pracy i zaangażowanie pracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.