Efektywne zarządzanie pokoleniem Y

Termin pokolenie y odnosi się do ludzi urodzonych od 1984 roku, co sprawia, że nie pamiętają oni czasów PRL. Wychowywali się już gdy była gospodarka wolnorynkowa i wolny dostęp do towarów. Jako, że dostęp do wyższego wykształcenia nie jest trudny, większość ma ukończone właśnie studia i nie chcą zajmować stanowisk niskiego szczebla. 

Gamma - Efektywne zarządzanie pokoleniem Y

   

  Termin pokolenie y odnosi się do ludzi urodzonych od 1984 roku, co sprawia, że nie pamiętają oni czasów PRL. Wychowywali się już gdy była gospodarka wolnorynkowa i wolny dostęp do towarów. Jako, że dostęp do wyższego wykształcenia nie jest trudny, większość ma ukończone właśnie studia i nie chcą zajmować stanowisk niskiego szczebla. Pokolenie wyżu demograficznego niewątpliwie często rywalizuje, to właśnie do pokolenia y doskonale odnosi się termin wyścigu szczurów. Jednak z wiedzą akademicką nie idzie doświadczenie. To pokolenie to raczej teoretycy, którzy nie mieli możliwości zdobycia doświadczenia, jednak ich niewątpliwą zaletą jest znajomość najnowocześniejszej technologii co pozwala im na rywalizację.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zarządzanie pokoleniem y – czyli jak rozmawiać z dwudziestoparolatkiem aby czuł się zmotywowany do pracy? Posiadanie w jednym zespole przedstawicieli różnych pokoleń jest wyzwaniem dla współczesnych menagerów i liderów. Szkolenie z zarządzania multigeneracyjnego pozwala bliżej przyjrzeć pokoleniom aktywnym na rynku pracy oraz dobrać odpowiedni model zarządzania do każdego z nich.


  Mogą Cię również zainteresować: szkolenie z zarządzania projektami, warsztaty z komunikacji.

  Zarządzanie pokoleniem y jest inne, przede wszystkim ludzie którzy podejmowali pracę w latach 60, czy 70 byli lojalni pracodawcy i nie zmieniali zatrudnienia, obecnie młodzi ludzie zwracają głównie uwagę na warunki i wysokość zarobków. To pokolenie bardzo często ma problemy z komunikacją, najbardziej preferują kontakt mailowy, czy też SMS-owy, a zdania które formułują są krótkie lakoniczne, ma na to wpływ rozwój technologiczny, w którym się wychowywali. Przez co nawet szkolenia muszą być krótkie i ciekawe, aby zainteresować pokolenie y. Aby osiągali oni znakomite wyniki potrzebna jest motywacja, pochwały i to aby czuli się docenieni. Są to ludzie bardzo niecierpliwi, o rezultatach swoich prac, chcą wiedzieć natychmiast. Nie mają też problemu z upominaniem się o awans zawodowy. Swoje uwagi wyrażają w sposób bezpośredni i natychmiastowy. Niestety cechuje ich też słaba komunikacja interpersonalna, gdyż nie preferują pracy zespołowej, ale indywidualną. Dlatego zarządzanie znacznie różni się od pokolenia x.

  Młodzi ludzie często żyją w swoim wirtualnym świecie, bez konieczności nawiązywania relacji koleżeńskich w pracy, stąd nawet forma wycieczek integracyjnych nie jest dla nich zachętą. Od początku kariery mają postawę roszczeniową, wychodząc z założenia, że im się należy. Zarządzanie tym pokoleniem jest trudne, dlatego należy jasno wytyczyć granicę i jej przestrzegać.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.