Escape room

Kiedy myślimy o czymś takim jak imprezy pracownicze przed oczami staje nam przede wszystkim wieloosobowe duże imprezy, które mają w sobie więcej z zabawy niż rzeczywistych prób sterowania procesami integracyjnymi w zespole pracowników.

20 lipca 2017
zdjęcie - Escape room


Trzeba jednak pamiętać, że tak zwany teambuilding dotyczy zarówno dużych firm, jak i małych przedsiębiorstw. Tym samym wszelkie scenariusze dotyczące gier czy nawet zabaw mających prowadzić do sprawnej inercji energii w zespole muszą być dobrze dopasowane do potrzeb danych pracowników. Co za tym idzie inaczej będzie wyglądał teambuilding dla grupy kilku informatyków, a inne dla dużego zespołu globalnej korporacji.


Dla mniejszych grup pracowników, kilkuosobowych zespołów stanowiących całe firmy tak naprawdę ciekawą propozycją są takie formy gier, jak coraz popularniejsze escape room. Trzeba bowiem pamiętać, że dla prawidłowego przebiegu procesu budowanie ducha zespołu ważne jest, by pracownicy mogli po pierwsze oderwać się od codziennych obowiązków, po drugie w zupełnie nowych warunkach wykazać się umiejętnościami, które mogą być wykorzystane w lepszym wykonywaniu swoich zadań i po trzecie stworzyć przez to zgrany i dobrze funkcjonujący zespół.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Wybór jednego z escape roomów jest doskonałą forma zbudowania dobrej atmosfery w pracy, kiedy mamy do czynienia z pracownikami w niewielkiej grupie. Kilkuosobowy zespół może w całości wejść do escape roomu i w pełni wykorzystać jego możliwości. Konieczność działania pod presją czasu w często nieprzyjemnych okolicznościach jest doskonałą okazją do zbudowania pozytywnych wrażeń i relacji pomiędzy pracownikami. Wspólne wymyślanie sposobów opuszczenia ciemnego i obcego pomieszczenia, konieczność kreatywnego, wychodzącego poza schematy myślenia prowadzi często do zupełnego odwrócenia relacji w grupie i wytworzenia się nowych powiązań i hierarchii.

Dzięki temu można poznać rzeczywiste kompetencje społeczne każdego ze swoich współpracowników. Kolejną zaletą escape roomów jest to, że wypad do jednego z tych miejsc nie będzie trudną w organizacji, toporną firmową imprezą. Może je bowiem znaleźć w każdym większym mieście, a wejście nie jest szczególnie drogie. Co więcej, jedna sesja w escape roomie nie jest długa bo z reguły trwa nie dłużej niż godzinę stanowiąc skondensowaną formę generatora silnych, pozytywnych emocji

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.