Gdzie menedżer może nauczyć się metodyki Agile?

Od kiedy pojawiła się zainspirowana innymi systemami metodyka Agile na rynku, zaczęła błyskawicznie przyjmować się na całym świecie w wielu różnych dziedzinach biznesu. Obecnie wykorzystywana jest dla przykładu powszechnie w branży informatycznej, lecz przynajmniej jej elementy są stosowane także w branżach nastawionych na komunikację, HR i inne.

24 stycznia 2020
zdjęcie - Gdzie menedżer może nauczyć się metodyki Agile?

Gdzie menedżer może nauczyć się metodyki Agile?

Od kiedy pojawiła się zainspirowana innymi systemami metodyka Agile na rynku, zaczęła błyskawicznie przyjmować się na całym świecie w wielu różnych dziedzinach biznesu. Obecnie wykorzystywana jest dla przykładu powszechnie w branży informatycznej, lecz przynajmniej jej elementy są stosowane także w branżach nastawionych na komunikację, HR i inne.

Nic dziwnego - Agile sprawdza się wszędzie tam, gdzie potrzebne są szybkie odpowiedzi na problemy, gdzie dobrze należy zrozumieć wymagania klienta, gdzie stopień skomplikowania projektu również ma znaczenie. Agile project management szkolenie powinno być pierwszym krokiem dla tych, którzy pragną zrozumieć, jak zarządzać w ramach projektów Agile.

Świetnie przygotowane szkolenie pozwala na wchłanianie informacji w przystępny sposób, tłumaczy, czym Agile jest, z czym to zjeść (jakie inne frameworki można wykorzystać do osiągnięcia celu).

Ponadto, na przykładach z życia pokazuje, dlaczego Agile się sprawdza w nowoczesnych, obecnych czasach. Agile stosowane jest od początku tego wieku i mimo tego, że jest stosunkowo nowym modelem zarządzania, to jego zalety sprawiają, że jest jednym z modeli najczęściej wybieranych na przykład w branży informatycznej.

Polecane jest agile pm foundation w szczególności tym, którzy chcieliby zacząć swoją karierę od roli Scrum Mastera, Product Ownera, a może po prostu Developera - dzisiaj wymagania pracodawcy (często w informatyce) dotyczące znajomości Agile to niemalże powszechnie występujący punkt na liście wymagań w stosunku do potencjalnego pracownika.

Szkolenia Agile nie tylko pozwalają zrozumieć podstawy tego systemu, ale porównują go z innymi - opisując możliwe narzędzia do zastosowania w celu polepszenia komunikacji w zespole, jak sobie radzić z przeszkodami na drodze do osiągnięcia projektowego sukcesu, jak zachowywać się i stosować do przyjętej na siebie rolu w zespole.

Takie szkolenia project management są organizowane przez firmy posiadające wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu - dzięki temu na zasadzie różnorodnych przykładów podstawy Agile jest łatwiej opanować.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.