Grywalizacja w organizacji

Grywalizacja staje się coraz bardziej popularna w przedsiębiorstwach o różnym charakterze. Wykorzystywana jest przede wszystkim przez działy HR w celu rekrutacji i wdrażania pracowników, jednak jej formy często zostają wykorzystywane również jako podnoszenie zaangażowania w innych pionach organizacyjnych. Coraz częściej grywalizacja jest również wykorzystywana przez działy sprzedażowe i marketingowe w celu szybszej i skuteczniejszej sprzedaży rożnych produktów.

  Grywalizacja staje się coraz bardziej popularna w przedsiębiorstwach o różnym charakterze. Wykorzystywana jest przede wszystkim przez działy HR w celu rekrutacji i wdrażania pracowników, jednak jej formy często zostają wykorzystywane również jako podnoszenie zaangażowania w innych pionach organizacyjnych.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

  Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

  Coraz częściej grywalizacja jest również wykorzystywana przez działy sprzedażowe i marketingowe w celu szybszej i skuteczniejszej sprzedaży rożnych produktów.

  Co to jest grywalizacja? Najprościej mówiąc jest to wykorzystanie różnych mechanizmów z gier (komputerowych, planszowych, towarzyskich) w celu odnoszenia konkretnych skutków. Grywalizacja nie jest więc typową rywalizacją pracowniczą czy konsumencką, a czymś na zasadzie zabawy i rozrywki, która dodatkowo przynosi odpowiednie skutki finansowe.

  Grywalizacja może polegać na używaniu aplikacji do nauki (modularny test z zabawami i grami zamiast tradycyjnego, nudnego szkolenia) lub stworzeniu zestawu gier do oceny osobowości podczas grupowej rekrutacji pracowników.

  Jest to również coraz bardziej popularny zabieg, który wykorzystywany jest wśród konsumentów, w celu ich włączeniu do różnych gier. Najczęściej wykorzystuje się zbieranie punktów (w postaci naklejek na specjalnych kartach), dzięki którym po uzbieraniu pewnej ich ilości, możemy je wymienić na różne produkty.

  Na podobnej zasadzie funkcjonują różne "kolekcje" - choćby kart lub naklejek z piłkarzami w okresie różnych mistrzostw, które dodawane są do zakupów za określoną cenę. Pozwala to na włączenie klienta do zabawy oraz wpływanie na jego chęć robienia zakupów w tym jednym, konkretnym sklepie, w celu uzbierania całej kolekcji.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

  Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

  Grywalizacja z pewnością będzie coraz bardziej popularna. Już dziś wykorzystywanie mechanizmów psychologicznych, które determinują naszą chęć do uczestniczenia w grach i konkursach, jest na porządku dziennym. Być może rozwój techniki, coraz bardziej liberalne i prospołeczne podejście do zarządzania firmami i coraz większa konkurencja w odniesieniu do handlu sprawi, że z grywalizacją będziemy mieć do czynienia na każdym kroku.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.