Impreza firmowa z rodzinami pracowników?

Każdy, kto w swojej firmie zajmuje się organizacją imprez firmowych i zapisami na nie, spotkał się pewnie z pytaniem, czy można zabrać osobę towarzyszącą. Dziwne? A jednak się zdarza. Tak naprawdę obecność rodzin nie musi być wykluczona, zależy to od formuły imprezy.

   
  Każdy, kto w swojej firmie zajmuje się organizacją imprez pracowniczych i zapisami na nie, spotkał się pewnie z pytaniem, czy można zabrać osobę towarzyszącą. Dziwne? A jednak się zdarza. Tak naprawdę obecność rodzin nie musi być wykluczona, zależy to od formuły imprezy.

  Wyjazdowa impreza pracownicza, zwłaszcza z elementami teambuildingu, oczywiście nie zostawia miejsca na zabawę rodzinną. To zespół ma się integrować i poznawać lepiej. I wcale nie chodzi o mityczne szaleństwa, jakie ludzie sobie mogą wyobrażać. Po prostu rzecz w tym, że pracownicy mają spędzić czas razem. Wyjazd z osobami towarzyszącymi skończyłby się oczywiście poświęcaniem uwagi wyłącznie im. A więc – cel niespełniony

  Z drugiej jednak strony coraz więcej firm organizuje dla swojej załogi pikniki rodzinne. Takie wydarzenie, z atrakcjami dla dzieci i specjalnymi pokazami, ma charakter jednocześnie bardziej i mniej oficjalny. Mniej, bo nie ma tu miejsca na integrujące pracowników wspólne zadania na tak zaawansowanym poziomie, jak gdy zabiera się ich na zamknięty wyjazd. Bardziej, gdyż są to czego wydarzenia otwarte dla każdego z zewnątrz. Rodzinna impreza doskonale wpisuje się w wizerunek firmy jako zaangażowanej w życie lokalnej społeczności.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

  Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

  A w dzisiejszych czasach społeczna odpowiedzialność biznesu to ważny element wizerunku i marki pracodawcy. Pracownikom takie rozwiązania jak pikniki rodzinne pozwalają zrelaksować się w niezobowiązującej atmosferze. Takie imprezy nie są wcale bardziej kosztowne niż impreza pracownicza tylko dla zespołu. Poza wynajęciem atrakcji dla dzieci czy animacji koszty są niewielkie. Przeważnie takie imprezy odbywają się na terenie firmy, w przygotowanie atrakcji można zaangażować samych pracowników z rodzicami.

  Nie jest więc powiedziane, że impreza z rodzinami pracowników nie może się udać. Trzeba tylko pamiętać, że spełnia ona inną rolę niż zamknięte wydarzenie i innych należy spodziewać się rezultatów.

  Jeżeli więc pracownik koniecznie chce zabrać żonę na wyjazd firmowy – możemy tylko powiedzieć nie. Ale jeśli grupa przyjdzie do nas z pomysłem zrobienia pikniku – możemy pokazać, że zależy nam nie tylko na wynikach, ale i na tym, aby wnosić wartość dodaną w miejsce, w którym działamy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.