Jak dbać o dobre relacje z przełożonym?

Każdy z nas wie, jaką rolę odgrywa dobra atmosfera w pracy. To od niej zależy chęć do dokładnego wypełniania obowiązków i zaangażowanie pracowników – a to w końcu od tego zależy wydajność i efektywność całego przedsiębiorstwa. Jeśli obie strony chcą i próbują zachować dobre relacje, nic nie stoi na przeszkodzie do stworzenia naprawdę wartościowych powiązań: choć tylko na szczeblu służbowym, mogą one znacząco wpływać na atmosferę w miejscu pracy.

zdjęcie - Jak dbać o dobre relacje z przełożonym?
 
Każdy z nas wie, jaką rolę odgrywa dobra atmosfera w pracy. To od niej zależy chęć do dokładnego wypełniania obowiązków i zaangażowanie pracowników - a to w końcu od tego zależy wydajność i efektywność całego przedsiębiorstwa. Jeśli obie strony chcą i próbują zachować dobre relacje, nic nie stoi na przeszkodzie do stworzenia naprawdę wartościowych powiązań: choć tylko na szczeblu służbowym, mogą one znacząco wpływać na atmosferę w miejscu pracy.

Bądź profesjonalny!

Profesjonalizm zawsze popłaca: szczególnie w sytuacjach biznesowych. Musimy pamiętać, że nasz szef to przede wszystkim przełożony, nie kolega lub przyjaciel. Choć w małych firmach często zdarza się, że relacje między kierownictwem i pracownikami są bardzo ciepłe, niemal rodzinne, w dużych przedsiębiorstwach i korporacjach należy szczególnie zwrócić uwagę na bycie profesjonalnym.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

Odnosi się to przede wszystkim do używania odpowiedniego słownictwa, niepozwalania sobie na niesmaczne żarty czy zachowanie odpowiedniej postawy i zachowań świadczących o służbowej relacji między dwójką ludzi.

Bądź sobą!

Oczywiście - w miarę możliwości. Nikt nie lubi bezpłciowych robotów, które tylko wykonują swoje obowiązki. Możemy być doskonałymi profesjonalistami, mistrzami w swoim fachu, jednak bez odrobiny "człowieczeństwa" trudno będzie nam utrzymać pozytywne relacje: zarówno w zespole (w którym, nie oszukujmy się, liczy się sympatia współpracowników), jak i w kontekście relacji z menedżerami i kierownictwem. Charakter ma znaczenie: nawet w stosunkach służbowych!

Bądź uprzejmy!

Czasem drobne gesty mogą sprawić, że jesteśmy odbierani znacznie cieplej. Życzenia imieninowe dla szefowej, życzenie powodzenia menedżerowi na biznesowym spotkaniu czy nawet zwykły, codzienny uśmiech sprawiają, że stajemy się zapamiętani jako osoby życzliwe i sympatyczne. Te drobne gesty często nic nas nie kosztują, są naturalne i bezpieczne, a mogą znacząco poprawić relacje z otoczeniem i w konsekwencji wpłynąć na atmosferę, jak panuje w miejscu pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.