Jak dbać o płynny przepływ informacji w firmie?

Informacje są w XXI wieku niemal walutą. Często są na wagę złota i decydują o sukcesie pojedynczych jednostek, jak i całych organizacji. Dlatego warto zadbać o płynny przepływ informacji w firmie. W jaki sposób to zrobić? Po pierwsze postawmy na dobrą komunikację interpersonalną.

zdjęcie - (the_title())


Jak dbać o płynny przepływ informacji w firmie?

Informacje są w XXI wieku niemal walutą. Często są na wagę złota i decydują o sukcesie pojedynczych jednostek, jak i całych organizacji. Dlatego warto zadbać o płynny przepływ informacji w firmie. W jaki sposób to zrobić? Po pierwsze postawmy na dobrą komunikację interpersonalną.

Hasło szkolenie komunikacja interpersonalna Warszawa może okazać się tu pomocne. Otaczając się odpowiednimi ludźmi i wyznaczając na stanowiska kierownicze kompetentnych menadżerów zyskujemy pewność, że będą oni na bieżąco informować członków swojego zespołu o ważnych dla firmy wydarzeniach.

Z drugiej zaś strony zyskujemy również pewność, że profesjonalni i zaufani kierownicy nie będą mówić za dużo i przekazywać plotek. Nie chodzi tu nawet o celowe działanie, a raczej takie wywołane stresem, na przykład pod wpływem usłyszanych złych wieści. Dlatego warto rozważysz organizację wydarzenia pod nazwą "zarządzanie stresem szkolenie".

Płynny przepływ informacji w firmie gwarantuje także wykorzystanie narzędzi komunikacji wewnętrznej, takich jak na przykład firmowy intranet. Jeśli budowanie całego intranetu w przypadku mniejszego przedsiębiorstwa wydaje się zbyt skomplikowane być może warto pomyśleć o wysyłce wewnętrznego newsletter dla pracowników firmy.

W ten sposób, zależnie od potrzeb i ustalonej częstotliwości cyklicznie będziemy informować naszych pracowników o ważnych dla firmy sprawach, jednocześnie zyskując kontrolę nad tym kiedy i o czym informujemy. Najprostszym narzędziem komunikacji w przypadku ważnych zdarzeń może być mailing do wszystkich pracowników firmy.

Rzadziej już dziś stosowanym ze względu na koszty, ale bardzo prestiżowym rozwiązaniem jest także wydawanie wewnętrznej, firmowej gazety. Taki magazyn stanowi doskonałe narzędzie do zaprezentowania różnych informacji, w taki sposób, w jaki zarząd firmy chce je przedstawiać.

W mniejszych przedsiębiorstwach ze względu na koszty wydawanie magazynu może okazać się nieosiągalne, ale w XXI wieku podobną funkcję może spełnić wysyłka wspomnianego już wcześniej newslettera. Możemy zdecydować się także na komunikację za pośrednictwem social mediów.

Założenie zamkniętej i kontrolowanej przez zaufaną osobę grupy pracowników na facebooku może stanowić kanał komunikacji i platformę wymiany zdań. Jednak warto pamiętać, że w tym przypadku nie wszyscy pracownicy muszą chcieć i móc do niej dołączyć. Mogą nie mieć kont w social mediach lub też niech chcieć korzystać ze swoich prywatnych kont w celach związanych z życiem zawodowym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.