BUR czyli po prostu Baza Usług Rozwojowych to nic innego jak baza usług prowadzona w formie systemu teleinformatycznego. Zarówno pomysłodawcą jak i głównym realizatorem platformy jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Działalność Bazy Usług Rozwojowych przede wszystkim opiera się na podejmowaniu działań związanych z:
- publikowaniem ofert usług rozwojowych przez wybrane firmy zajmujące się na co dzień doszkalaniem pracowników,
- zapisywaniem uczestników na poszczególne szkolenia rozwojowe da pracowników (tu warto jednak wspomnieć, że nie ma możliwości realizacji płatności za szkolenie na poziomie BUR),
- regularnym i systematycznym zamieszczaniu oraz aktualizowaniu ogłoszeń odnoszących się do zapotrzebowania przedsiębiorstw na oferty szkoleniowe.
Jeśli przedsiębiorca jest zainteresowany skorzystaniem z jakiejkolwiek oferty znajdującej się w Bazie Usług Rozwojowych musi postępować dokładnie w zgodzie z założeniami Podmiotowego Systemu Finansowania.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Wybierz nasze szkolenia online- Brak ograniczeń geograficznych i lokalizacyjnych
- Duża wartość szkoleniowo-merytoryczna
- Pełna interaktywność
- Popularne technologie: Microsoft Teams, Google Meet, Webex, Zoom, Clickmeeting
Zapraszamy do zapoznania się z:W pierwszej kolejności jednak przedsiębiorcą za pośrednictwem BUR musi znaleźć te najbardziej interesującą go ofertę.
Jeśli już taką znajdzie, koniecznie musi się zarejestrować za pośrednictwem BUR i dokonać zapisu na wybraną przez siebie usługę (zdarzyć się może, że przy ograniczonej ilości miejsc, liczy się kolejność zgłoszeń, dlatego też czasem z podjęciem ostatecznej decyzji nie należy zbyt długo zwlekać).
Aby zapis na usługę był aktualny i potwierdzony, przedsiębiorca musi wypełnić stosowne dokumenty i oświadczenia, po czym koniecznie wysłać je musi do Podmiotowego Systemu Finansowania.
Jeśli nie zostanie to zrealizowane, zapis na wybraną usługę automatycznie zostanie po pewnym czasie anulowany.
Samo wysłanie dokumentów nie zawsze jednak oznacza możliwość skorzystania z usługi, bowiem dodatkowo musza one przejść jeszcze przez odpowiedni proces weryfikacyjny.
Zawsze operator wylicza wysokość wkładu własnego wymaganą dla wybranej usługi, co jest informacją widoczną dla przedsiębiorcy, który jest na bieżąco informowany o postępach w jego sprawie.