Jak motywować zespół?

Każdemu kierownikowi zależy na tym, aby jego zespół pracował szybko i sprawnie, ponieważ to właśnie to przekłada się bezpośrednio na efekty pracy. Niestety nie zawsze się tak udaje. Mamy pod sobą zespół różnych ludzi, czasem się nie znających, czasem nawet nie do końca się lubiących, ludzi, którzy mają różne charaktery i ambicje.

zdjęcie - (the_title())

 

Każdemu kierownikowi zależy na tym, aby jego zespół pracował szybko i sprawnie, ponieważ to właśnie to przekłada się bezpośrednio na efekty pracy. Niestety nie zawsze się tak udaje. Mamy pod sobą zespół różnych ludzi, czasem się nie znających, czasem nawet nie do końca się lubiących, ludzi, którzy mają różne charaktery i ambicje. Jak ich pogodzić? Jak zmotywować taki zespół do wspólnego działania na rzecz firmy?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak rozpoznawać potrzeby pracowników i skutecznie ich motywować? Zapraszamy HR i liderów na szkolenia HR. Zobacz też: szkolenie zarządzanie ludźmi, szkolenia managerskie.

1. Impreza integracyjna/wyjazd

Przede wszystkim warto zainwestować w imprezę integracyjną, motywacyjną czy jakiś wyjazd. Oczywiście to, którą formę wybierzemy zależy przede wszystkim od tego, jaki jest nasz cel. Jeśli grupa się nie zna - impreza integracyjna na pewno zaoszczędzi nam kilka miesięcy poświęconych normalnie na nawiązywanie znajomości. Jeśli zaś osoby w zespole średnio się lubią to warto zorganizować wyjście nastawione na rozwinięcie umiejętności współpracy jak np. na ściankę czy wyjazd survivalowy. Z kolei jeśli chcemy lepiej poznać, jak pracownicy funkcjonują na co dzień, można zorganizować piknik.

2. Dobrze rozdzielone zadania

Pamiętajmy, że każdy pracuje z większą ochotą, jeśli może się zająć czymś, co rzeczywiście odpowiada jego uzdolnieniom i umiejętnościom. A zatem warto nauczyć się rozpracowywać grupę pod kątem psychologicznym, dzięki czemu będziemy dokładnie wiedzieć, kto w czym najlepiej się sprawdzi.

3. Więź pracownika z firmą

Należy także podkreślić, że każdy pracownik będzie na pewno lepiej pracował, jeśli będzie się czuł rzeczywiście związany z firmą. A zatem warto poświęcić trochę czasu na to, aby dowiedzieć się, co lubią nasi pracownicy, co im się podoba, jak się czują ich rodziny. Nie bójmy się rozmawiać z pracownikami! Dobrze jest także zainwestować w drobne podarunki z okazji Świąt, urodzin pracownika itd.

4. Benefity

Warto także zaoferować pewne benefity za dobrze wykonaną pracę. Pamiętajmy jednak, żeby raczej wyróżniać całą grupę - w końcu nie chcemy budować napięć w zespole. Co ważne - korzyści finansowe trudno przyznać komuś sprawiedliwie!

 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.