Jak powinna przebiegać rozmowa pracodawcy z pracownikiem?

Poważne rozmowy między kadrą zarządzającą i pracownikami wykonawczymi mogą być stresujące dla obu stron. Pracodawcy, szczególnie ci, którzy dopiero uczą się sposobów zarządzania ludźmi, często popełniają duże błędy podczas prowadzenia rozmów z podwładnymi.

zdjęcie - (the_title())


Jak powinna przebiegać rozmowa pracodawcy z pracownikiem?

Poważne rozmowy między kadrą zarządzającą i pracownikami wykonawczymi mogą być stresujące dla obu stron. Pracodawcy, szczególnie ci, którzy dopiero uczą się sposobów zarządzania ludźmi, często popełniają duże błędy podczas prowadzenia rozmów z podwładnymi. Jak powinna przebiegać rozmowa, by była satysfakcjonująca dla obu stron?

Najczęściej popełniane błędy

Najczęstszym popełnianym przez pracodawców błędem jest lekceważące czy protekcjonalne podejście do rozmowy z pracownikiem. Dobra współpraca między ludźmi wymaga obustronnego szacunku.

Problemy pracowników przekładają się w końcu na funkcjonowanie przedsiębiorstwa: mogą skutkować mniej wydajną pracą czy częściej popełnianymi błędami. Odpowiednie nastawienie pracodawcy, pełne szacunku i zrozumienia, jest niezbędne do prowadzenia efektywnych rozmów.

Zasady prowadzenia rozmów z pracownikami

Szacunek i zrozumienie to jednak nie odosobnione elementy, które muszą charakteryzować podejście pracodawcy do rozmów z pracownikiem. Konwersacje powinny być prowadzone w odpowiednim stylu: brak tu miejsca na oskarżanie czy niedomówienia.

Pracodawca powinien jasno przedstawić swój punkt widzenia, wysłuchać kontrargumentów oraz spróbować dojść do porozumienia z drugą osobą. Wymaga to nie tylko empatii, ale również chęci wypracowania kompromisu, który zadowoli zarówno menedżera, jak i podwładnego. Rozmowy z pracownikami powinny być również wiążące, a konkretne ustalenia muszą być respektowane przez obie strony.

Jak wzmacniać umiejętności interpersonalne?

Skuteczne zarządzanie ludźmi wiąże się ze stałą nauką - wie o tym każdy przedsiębiorca, który zatrudnia pracowników. Elementy takie jak komunikacja interpersonalna szkolenie, które nastawione jest na praktyczne ćwiczenia, może skutecznie rozwijać nasze umiejętności prowadzenia rozmów.

Dodatkowo szkolenie stres w pracy, który związany jest z komunikacją z pracownikami, może znacząco zmniejszyć. Warto również uczestniczyć w innych kursach, które nastawione są na praktyczne ćwiczenia wzmacniające umiejętności interpersonalne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.