Jak rozwijać swoje umiejętności pozyskiwania klientów?

Każdy z nas chce być w swojej pracy efektywny i skuteczny. Wysoka skuteczność oraz efektywność zostaje bowiem bardzo często doceniona przez szefów. Docenienie przez kierowników i szefów może zaś doprowadzić nas do awansu.

zdjęcie - (the_title())


Jak rozwijać swoje umiejętności pozyskiwania klientów?

Każdy z nas chce być w swojej pracy efektywny i skuteczny. Wysoka skuteczność oraz efektywność zostaje bowiem bardzo często doceniona przez szefów. Docenienie przez kierowników i szefów może zaś doprowadzić nas do awansu. Niektórzy pną się po szczeblach kariery zawodowej bardzo szybko, właśnie dzięki zaangażowaniu.

Nie da się ukryć, że rozwój własnych umiejętności jest bardzo ważny z punktu widzenia osiągnięcia awansu. W swoje umiejętności i wiedzę merytoryczną warto inwestować również z innych względów. Przede wszystkim samorozwój przyczyni się do poprawy naszych relacji z klientem lub z potencjalnym klientem. Jest to szczególnie ważne w przypadku pracy w szeroko pojętym handlu.

Dobrze byłoby przeszkolić się z technik sprzedażowych. Z tego też względu warto brać udział w szkoleniach, zwłaszcza tych organizowanych w dużych, rozwijających się miastach, takich jak na przykład Wrocław. Szkolenia biznesowe Wrocław czy szkolenia handlowe Wrocław mogą sprawić, że w dość krótkim czasie staniemy się prawdziwymi specjalistami z zakresu sprzedaży.

Będziemy nie tylko znali techniki sprzedażowe, ale również będziemy świadomi tego jak należy ową sprzedaż domknąć. Nie ulega wątpliwości, że klienta trzeba również pozyskać. Pozyskanie klienta jak i odzyskanie zaufania klienta już straconego nie jest jednak zadaniem należącym do prostych.

Warto zadbać o odpowiednią prezencję, jeżeli posiadamy bezpośredni kontakt z klientem. Nie zapominajmy o estetycznym ubiorze oraz o tym jak niezmiernie ważna jest odpowiednia modulacja głosu. Bardzo ważna jest mowa niewerbalna, która bardzo często bywa niedoceniania przez wiele osób. Z całą jednak pewnością należy przyznać, że mowa niewerbalna powinna współgrać z mową werbalną.

Jeżeli bowiem nasz komunikat słowny pozostaje niejako w sprzeczności z mową ciała, możemy zapomnieć o pozyskaniu klienta. Możemy sprawić, że podczas kontaktu z nami będzie on się czuł rozkojarzony, bo nie będzie wiedział czy ma się koncentrować na naszej mowie werbalnej czy niewerbalnej. Nie dopuśćmy do tego.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.