Jak skutecznie sprzedawać?

Sprzedawcy, przedsiębiorcy, osoby prowadzące własną działalność gospodarczą – wszystkie wymienione osoby potrzebują w swojej codziennej pracy umiejętności sprzedaży, jeśli chcą osiągać w niej sukcesy i pracować efektywnie.

zdjęcie - (the_title())

  Zdobycie wiedzy, a następnie wykorzystywanie jej w praktyce jest kluczem do sukcesu - warto więc wiedzieć, co może zapewnić nam doskonałe rezultaty w sprzedaży, a następnie starać się zastosować te informacje w codziennej pracy.

  Odpowiednia ilość wiedzy - klucz do sukcesu

  Nie tylko wiedza o tym, jak sprzedawać, jest istotna. Podstawowym błędem, jaki popełnia wielu sprzedawców, jest brak wiedzy o produkcie, który oferują, oraz o obecnej sytuacji na rynku danej branży. Z tego powodu nie są w stanie sensownie odpowiadać na pytania klientów, co sprawia, że są przez nich odbierani jako osoby mało wiarygodne i niegodne zaufania.

  Dobry sprzedawca jest ekspertem w kwestii tego, co sprzedaje. Dzięki temu klienci czują, że mają do czynienia z profesjonalistą, osobą, która traktuje swoją pracę poważnie i rozsądnie myśli o sprzedaży. Taka postawa budzi zaufanie, a to pozwala na uzyskanie dobrych wyników w sprzedaży i nawiązywanie coraz to większych ilości kontaktów biznesowych.

  Manipulacja klientem - tego należy unikać

  Dobry sprzedawca powinien doskonale znać techniki manipulacji - jednak nie po to, aby z nich korzystać podczas rozmów z klientami, lecz po to, aby skutecznie bronić się przed manipulacją. Manipulowanie klientami jest działaniem skutecznym tylko na bardzo krótki czas - klienci dość szybko orientują się, że ich rozmówca nie jest osobą godną zaufania, a sprzedawca, któremu przyklejono etykietę manipulanta, nie ma zbyt wielkich szans na odzyskanie zaufania. Informacje o takich praktykach rozchodzą się w branży bardzo szybko.

  Wygląd sprzedawcy jest ważny!

  "Jak nas widzą, tak nas piszą" - w tym powiedzeniu jest wiele prawdy. Wygląd zewnętrzny w pewnym sensie świadczy o człowieku - sprzedawca powinien wyglądać elegancko, schludnie i czysto, a także dbać o to, aby przestrzegać etykiety i zasad dobrego wychowania.

  Wzmocnij wiarę w swoje umiejętności negocjacji. Zostan skuteczniejszym sprzedawcą. Opracuj najlepsze strategie sprzedaży. Zobacz jakie szkolenia sprzedażowe mamy dla Ciebie: Zaufaj firmie szkoleniowej roku!

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.