Jak skutecznie zarządzać zespołem rozproszonym?

W dzisiejszych czasach życie, jak i prowadzenie firmy ułatwiają nam nowe technologie, m. in. Internet. Jednak wart też wziąć pod uwagę, że rynek jest bardzo szeroki i na każdym kroku można spotkać konkurencje.

Gamma - Jak skutecznie zarządzać zespołem rozproszonym?

   

  W dzisiejszych czasach życie, jak i prowadzenie firmy ułatwiają nam nowe technologie, m. in. Internet. Jednak wart też wziąć pod uwagę, że rynek jest bardzo szeroki i na każdym kroku można spotkać konkurencje. Sytuacja gospodarcza wymusza wówczas na nas, by rozwijać się w każdym kierunku, jak i zwiększać obszar działania. Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z zespołów rozproszonych na różnych terenach. Jednak ważnym elementem jest odpowiednie i skuteczne kierowanie i zarządzanie takimi osobami.


  Zarządzanie zespołem rozproszonym jest ciężkim wyzwaniem. Nie mamy możliwości bezpośredniego spotkania w każdej chwili i omówienie wyznaczonych celów, czy zadań. Dlatego najważniejszym zadaniem jest przedstawienie w jasny i prosty sposób czego oczekujemy i wymagamy. Określić należy kto do jakiej dziedziny należy i za co dokładnie odpowiada. Jego zadania powinne być jasne i mieć wyznaczony określony czas na ich zrealizowanie, dostarczenie wyników, raportów. Warto uwzględnić także do jakiej dziedziny, działu należy dany pracownik. Nie zapominajmy również o przedstawieniu wizji naszego celu, do jakiego zmierzamy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Rozwój nowoczesnych technologii spowodował że współcześni menadżerowie i liderzy stanęli przed nowym wyzwaniem, jakim jest kierowanie zespołami rozproszonymi. Jak sprawnie kierować pracą osób które pracują w jednym zespole a fizycznie znajdują się gdzie indziej?

  Mogą Cię zainteresować: talenty Gallupa, szkolenie dla brygadzistówszkolenia otwarte Warszawa.


  Ważnym elementem podczas zarządzania zespołem jest komunikacja. W tej sytuacji może być trudna, jednak określenie kilku zasad, jak i użycie odpowiednich narzędzi pozwoli na efektowne działanie. Pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach mamy łatwy dostęp do różnych programów, dzięki którym jesteśmy stanie zorganizować np. videokonferencje czy telekonferencje. Zobaczenie, albo przynajmniej usłyszenie osoby, która nami kieruje, zawsze zwiększa zaangażowanie w pracy, a co najważniejsze polepsza komunikację. Dużym zainteresowaniem cieszą się także e-maile, różnego rodzaju chaty, które umożliwiają porozumiewanie się nawet codziennie.


  Jednak nigdy nie zapominajmy o odpowiedniej motywacji. Każdy dobrze wykonany etap, działanie pracownika powinniśmy nagrodzić, dzięki czemu mamy jego dalsze działanie może przynosić lepsze i większe efekty. Dodatkową zaletą jest zdobywanie szacunku swojego pracownika, ponieważ doceniamy jego umiejętności i starania.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.