Jakie emocje pojawiają się u nas w pracy?

Nie da się ukryć, że każdy z nas miał przynajmniej jeden raz w życiu do czynienia ze stresem. Nie ulega wątpliwości, że sytuacje stresowe pojawiają się niemalże przez cały okres trwania naszego życia.

zdjęcie - (the_title())


Jakie emocje pojawiają się u nas w pracy?

Nie da się ukryć, że każdy z nas miał przynajmniej jeden raz w życiu do czynienia ze stresem. Nie ulega wątpliwości, że sytuacje stresowe pojawiają się niemalże przez cały okres trwania naszego życia.

Z całą pewnością na uwagę zasługuje fakt, że nie na każdą sytuację stresową mamy znaczący wpływ. Wyróżnić należy sytuacje stresowe na które mamy duży wpływ, sytuacje stresowe na które mamy niewielki wpływ, jak i również takie, na które nie mamy żadnego wpływu. Te ostatnie koniecznie trzeba zaakceptować dla własnego zdrowia psychicznego oraz fizycznego.

Nie da się ukryć, że każdy z nas może być zainteresowany sposobami radzenia sobie ze stresem w miejscu pracy, bo to własnie w miejscu pracy stres dopada nas najczęściej. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że pomocne może być szkolenie jak radzić sobie ze stresem. Jednak takie szkolenie to może być za mało, w pracy towarzyszą nam bowiem różnorakie emocje. Część z nich jest rzecz jasna pozytywna.

Nie brakuje nam w pracy takich stanów i emocji jak: poczucie spełnienia i satysfakcji, radość ze zrealizowanego zadania czy duma z powodu słusznie osiągniętego awansu. Nie da isę jednak ukryć, że bardzo często towarzyszą nam w pracy również emocje o bardzo negatywnym zabarwieniu. Na pewno należy wspomnieć o gniewie, który może być na przykład spowodowany długotrwałym brakiem perspektyw rozwojowych.

Nie wolno zapominać również o zazdrości, która pojawia się często z powodu osiągnięcia awansu przez naszego kolegę z pracy. Nie ulega wątpliwości, że dobrze byłoby brać udział w rozmaitych szkolenaich, dzięki którym radzenie sobie z trudnymi emocjami w miejscu pracy będzie dużo prostsze.

Na pewno przydatne będzie zarządzanie emocjami szkolenie. Niezmiernie istotne jest to, aby wszystkie szkolenia zostały poprowadzone przez wysoce wykwalifikowanego i odpowiednio wyedukowanego szkoleniowca. Nie wolno zapominać o tym, że czasami można odszukać niezmiernie interesujące oferty szkoleń dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.