Jakie mechanizmy stosuje grywalizacja?

Każdy z nas grał kiedyś w gry komputerowe i na pewno nie jest mu obce to uczucie, kiedy przeszedł po licznych nieudanych próbach w końcu ten level i przeszedł do następnego. Zatem każda gra polega na tym, że po wykonaniu odpowiednich zadań w grze przechodzi się do następnego poziomu i dostaje się za wykonanie tych zadań określone nagrody. Tokiem takiego myślenia poszli posiadacze wielkich firm i wymyślili oni, że taką strategię można zastosować także w wielkich korporacjach.

   
  Każdy z nas grał kiedyś w gry komputerowe i na pewno nie jest mu obce to uczucie, kiedy przeszedł po licznych nieudanych próbach w końcu ten level i przeszedł do następnego. Zatem każda gra polega na tym, że po wykonaniu odpowiednich zadań w grze przechodzi się do następnego poziomu i dostaje się za wykonanie tych zadań określone nagrody.

  Tokiem takiego myślenia poszli posiadacze wielkich firm i wymyślili oni, że taką strategię można zastosować także w wielkich korporacjach. Połączyli oni strategie marketingowe ze zwykłą grą komputerową. Taki mechanizm został nazwany grywalizacją.
   
  Biorąc udział w takiej grywalizacji możemy zauważyć strategie podobne do tych wykorzystanych w zwykłych grach komputerowych, czyli motywacja za wykonanie pewnego zadania. Gracz jest zmotywowany do wykonywania kolejnych zadań i przez co otrzymuje kolejne nagrody. Cała grywalizacja go wciąga aż w końcu współpracownicy zaczynają rozmawiać o tym i porównywać swoje wyniki przez co też zaczyna się rywalizacja pomiędzy pracownikami w firmie.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Przejdź od teorii do praktyki. Zacznij stosować postawę asertywną w życiu zawodowym i osobistym.   Zobacz: szkolenie asertywność, szkolenie z komunikacji, szkolenia po angielsku.

  W ten sposób pracownicy są jeszcze bardziej zmotywowani do tego, by osiągać wyższe wyniki w grywalizacji od swoich kolegów w pracy. Taka zdrowa rywalizacja pomiędzy nimi sprawia, ze wszyscy pracownicy osiągają nagle wyższe wyniki w pracy niż dotychczas, ponieważ ścigają się nie tylko z samym sobą aby ciągle poprawiać swoje wyniki ale także ściągają się pomiędzy sobą. To wszystko sprawia, że przedsiębiorstwo odnotowuje coraz to lepsze wyniki i efekty pracy wszystkich pracowników.
   
  Dzięki graniu w grywalizację pracownik może osiągać teoretyczne wyniki, które później może w prosty sposób przełożyć na swoją rzeczywistą pracę. Zatem jest to świetny sposób opracowany dopiero kilka lat temu, który łączy grę z osiąganiem rzeczywistych celów.

  W ten sposób gracz może odkryć w sobie zasoby energii do działania, o których nigdy wcześniej nawet nie wiedział, ponieważ dostaje pokłady motywacji, z której czerpie dużo energii do dalszego rozwoju osobistego i kreatywności w życiu codziennym.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.