Jakie są cechy dobrego managera?

Ciągłe aktualizowanie swojej wiedzy i rozwijanie wcześniej nabytych kompetencji to niemal wymóg naszych czasów, jeśli chcemy pozostać konkurencyjnymi kandydatami na rynku pracy. Ciągły rozwój jest także potrzebny jeśli nie planujemy zmieć miejsca zatrudnienia.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są tematy szkoleń dla pracowników?

Ciągłe aktualizowanie swojej wiedzy i rozwijanie wcześniej nabytych kompetencji to niemal wymóg naszych czasów, jeśli chcemy pozostać konkurencyjnymi kandydatami na rynku pracy. Ciągły rozwój jest także potrzebny jeśli nie planujemy zmieć miejsca zatrudnienia.

Wymusza to na nas dynamicznie zmieniający się świat, nowe technologie, programy i metody działania. Dlatego z perspektywy każdego przedsiębiorcy tak ważne jest motywowanie i zachęcanie swoich pracowników do ciągłego rozwoju i aktualizowania swojej wiedzy. Można to osiągnąć poprzez organizację kursów i szkoleń.

Warto zacząć od kadry zarządzającej. Hasło „szkolenie zarządzanie ludźmi” powinno cyklicznie pojawiać się w kalendarzach osób zarządzających zespołami. Dzięki temu będą mogli oni na bieżąco przypominać sobie w jaki sposób zarządzać zespołem, aby atmosfera pracy i jej efektywność były na dobrym poziomie.

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się także szkolenia pod hasłem „project management szkolenia”. Związane jest to z dużym rozwojem funkcji project managera, który zaczyn funkcjonować już niemal w firmach każdej wielkości, w różnych sektorach i branżach.

Bardzo często na tego typu szkolenia wysyłani są pracownicy, których pracodawca lub bezpośredni przełożony chce przystosować do pełnienia w firmie nowej roli project menagera, czyli osoby koordynującej pracę wielu osób i zespołów w taki sposób, aby wspólnymi siłami mogli efektywnie realizować nawet najbardziej złożone zadania projektowe.

Tematy szkoleń dla pracowników powinny być każdorazowo dobierane w oparciu o zakres ich obowiązków. Warto skonsultować je także z samym zainteresowanym. Każdy dojrzały zawodowo pracownik, sam najlepiej określi swoje zapotrzebowanie szkoleniowe, wiedząc jaką wiedzę lub umiejętności chciałby lub czuje że powinien w sobie rozwijać.

Konsultowanie planów szkoleń i wspólne decydowanie o ich doborze sprawia także, że pracownicy czują się szanowani i odpowiednio traktowani przez pracodawcę, co przekłada się na ich zwiększone zaangażowanie w pracę i przywiązanie do firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.