Jakie są mocne i słabe strony zwinnego zarządzania?

Zarządzanie zasobami ludzkimi ma niebagatelne znaczenie dla rozwoju danej firmy, ale również przy organizacji pracy zespołowej. Bardzo często stosuje się zwinne zarządzanie projektami, które ma szczególne zastosowanie w przypadku wprowadzania na rynek nowych produktów.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są mocne i słabe strony zwinnego zarządzania?

Zarządzanie zasobami ludzkimi ma niebagatelne znaczenie dla rozwoju danej firmy, ale również przy organizacji pracy zespołowej.

Bardzo często stosuje się zwinne zarządzanie projektami (szkolenie agile), które ma szczególne zastosowanie w przypadku wprowadzania na rynek nowych produktów, a także usług, przy czym należy tutaj pamiętać o zapewnieniu interaktywnej formy. Warto zauważyć, że ta metodyka zarządzana ma szerokie spektrum zastosowań i tak naprawdę można stosować ją w każdym obszarze biznesu.

Mocne strony zwinnego zarządzania

Niewątpliwie podejście dotyczące zwinnego zarządzania projektami ma wiele mocnych stron. Wśród nich można wymienić przede wszystkim dużą elastyczność, a także nastawienie na zmiany z zakresu całego projektu, przy czym pozwala to zaoszczędzić czas, gdyż na samym początku nie ma konieczności definiowania projektu od podstaw.

Tutaj bardzo dużą rolę odgrywa sam zespół, który jest samodzielny ale przy tym jego odpowiedzialność znacząco wzrasta. Do największych zalet i jednocześnie mocnych stron należy to, że zespół koncentruje się, aby klient był zadowolony z osiągniętych zmian przy czym same założenia dotyczące projektu nie mają tutaj znaczenia. Oczywiście tego przyrostowego podejścia należy się nauczyć, zatem doskonałym wyborem są project manager szkolenia.

Agile project management szkolenie - czy zwinne zarządzanie ma słabe strony?

Podejścia do zarządzania zespołem trzeba się nauczyć. W tym przypadku należy poznać również słabe strony agile project management.

W tym przypadku samo zarządzanie adresowane jest do niewielkich zespołów, przy czym nie ma dużej kontroli nad postępami prac. Sam zespół musi wyróżniać się niezwykle dużymi kompetencjami, ale i motywacją. Warto jeszcze zwrócić uwagę na czym koncentruje się dany projekt. Tutaj omija się wiele aspektów np. dokumentowanie prac.

Samo zarządzanie kosztami także nie jest brane pod uwagę, podobnie jak relacje prawno-formalne. Zatem nacisk kładziony jest na dany produkt, bez konieczności zadbania o ustalanie kosztów. Takie zarządzanie najlepiej sprawdza się w pracy małych zespołów, gdyż wtedy osiąga się największą efektywność przy jego zastosowaniu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.