Jakie są wady i zalety metodologii agile?

Nie ulega wątpliwości, że wyróżnić można bardzo wiele rozmaitych modeli zarządzania projektami. Wśród metod zarządzania projektami wyróżnić należy zarówno modele tradycyjne jak i te bardziej nowoczesne.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są wady i zalety metodologii agile?

Nie ulega wątpliwości, że wyróżnić można bardzo wiele rozmaitych modeli zarządzania projektami. Wśród metod zarządzania projektami wyróżnić należy zarówno modele tradycyjne jak i te bardziej nowoczesne.

Z całą pewnością należy zaznaczyć, że zarządzanie projektami nie jest zadaniem łatwym i, aby udało się zrealizować projekt zgodnie z założeniami, należy zaplanować jego realizację krok po kroku.

Na pewno dobrze byłoby przyjrzeć się poszczególnym technikom i metodom zarządzania projektami. Warto zwrócić szczególną uwagę na wspomniane już powyżej najnowocześniejsze metody zarządzania projektami.

Dobrze jest przyjrzeć się metodzie agile. Metodologia Agile opiera swoje założenia na tak zwanym Manifeście Agile. Wykorzystując tę metodę należy więc przestrzegać zasad zawartych w owym Manifeście. Poznać je możemy idąc na odpowiednie szkolenie agile.

Niewątpliwą zaletą Agile pm foundation jest jej uniwersalność. Sprawdzi się ona podczas zarządzania rozmaitymi projektami. Z całą pewnością metoda Agile zakłada przygotowanie się na ewentualne zmiany, które mogą nastąpić podczas realizacji projektu.

Czasami zdarza się bowiem, że coś idzie nie po naszej myśli. Warto wówczas starać się minimalizować straty i realizować założenia, które są jeszcze możliwe do owej realizacji. Nie da się jednak ukryć, że istnieje również kilka wad metody Agile.

Przede wszystkim nie będzie ona dobra dla firm, które nauczyły się realizować projekty przy wykorzystaniu metod tradycyjnych. Aby dowiedzieć się więcej zarówno o metodzie agile jak i o tradycyjnych technikach zarządzania projektami, dobrze byłoby rozważyć udział w szkoleniach.

Największy wybór interesujących szkoleń i kursów mamy rzecz jasna w dużych, prężnie rozwijających się miastach, takich jak na przykład Warszawa.

Szkolenia biznesowe Warszawa otworzą przed nami nowe możliwości i być może pozwolą na nawiązanie ciekawych kontaktów z osobami z naszej branży. Nie da się jednak ukryć, że warto brać udział jedynie w szkoleniach prowadzonych przez doświadczonych i odpowiednio wykwalifikowanych szkoleniowców.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.