Jakie techniki negocjacji w sprzedaży warto znać?

Odpowiednie prowadzenie negocjacji daje gwarancję powodzenia. Jednakże sztuka ta wymaga odpowiedniej wiedzy, którą należy jeszcze dodatkowo umieć właściwie wykorzystać.

zdjęcie - (the_title())


Jakie techniki negocjacji w sprzedaży warto znać?

Odpowiednie prowadzenie negocjacji daje gwarancję powodzenia. Jednakże sztuka ta wymaga odpowiedniej wiedzy, którą należy jeszcze dodatkowo umieć właściwie wykorzystać.

Aby negocjować skutecznie, warto poznać przede wszystkim kilka technik, które pozwalają na odpowiednie prowadzenie negocjacji oraz na uzyskanie przewagi już na samym początku.

Wiele technik negocjacji ma na celu przede wszystkim poznanie w dość krótkim czasie możliwości oraz nastawienia drugiej strony. Taką technika jest między innymi tak zwany balon próbny. Polega na tym, iż na samym początku pada propozycja niezwykle zawyżona lub zaniżona.

Reakcja drugiej strony pozwala wprawnemu negocjatorowi określić, do jakich ustępstw jest ona zdolna. Podobna techniką jest proponowanie wręcz niedorzecznych zapisów czy warunków, na które druga strona zazwyczaj reaguje żywym sprzeciwem. Nazywana jest potocznie technika zdechłej ryby, ponieważ najczęściej te zapisy i propozycje nie maja dla całości kontraktu zbyt wielkiego znaczenia.

Tak samo w czasie trwania negocjacji zdarza się, iż któraś ze strony powołuje się na konieczność uzyskania zgody lub opinii zwierzchnika na temat przedstawionej propozycji. Często w rzeczywistości nie ma to miejsca, a technika nazywana jest metodą fałszywego zwierzchnika.

Podstawą jednak prowadzenia negocjacji jest to, aby nie spieszyć się zbytnio i wyczuć odpowiedni moment do przedstawienia końcowej oferty. Wprawdzie odpowiednie prowadzenie negocjacji nie jest łatwe, jednakże obecnie bez problemu można się tego nauczyć.

Organizowane są na ten temat odpowiednie szkolenia negocjacje bowiem są coraz częściej prowadzoną formą dopinania umów handlowych. Każde szkolenie dla handlowców, które jest obecnie prowadzone przekazuje uczestnikom bardzo wiele informacji dotyczących odpowiedniego prowadzenia negocjacji.

Nabyte wiadomości przydają się w każdej branży i w każdej sytuacji, również podczas mniej zobowiązującej rozmowy z potencjalnym klientem. Z każdym rokiem rośnie także ilość firm, które decydują się na organizowanie takich szkoleń dla swojej załogi na indywidualne zamówienie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.