Kiedy przyda nam się znajomość metodyki agile?

Metodyka agile ostatnimi czasy cieszy się coraz większą popularnością. Z jakiego powodu? Czemu zawdzięcza ona swój sukces? Kiedy w ogóle nam się przyda taka metodyka agile? Gdzie można się jej nauczyć? Wszystkie powyższe pytania znajdą swoje odpowiedzi poniżej…

zdjęcie - (the_title())


Kiedy przyda nam się znajomość metodyki agile?

Metodyka agile ostatnimi czasy cieszy się coraz większą popularnością. Z jakiego powodu? Czemu zawdzięcza ona swój sukces? Kiedy w ogóle nam się przyda taka metodyka agile? Czy można się jej nauczyć podczas agile szkolenia? Wszystkie powyższe pytania znajdą swoje odpowiedzi poniżej...

Czym jest metodyka agile?

Na początku warto jednakże w ogóle powiedzieć nieco o tym, co to w zasadzie jest to agile oraz na czym polega. Otóż standardowo przyzwyczajeni jesteśmy do pewnych schematów. W zarządzaniu, projektowaniu, planowaniu najczęściej jest tak, że najpierw dokładnie wszystko omawiamy, tworzymy od początku do końca bardzo dokładny plan a następnie krok po kroku go realizujemy. W agile wszystko wygląda dość mocno inaczej.

Przede wszystkim warto w tym momencie zaznaczyć, że pojęcie agile odnosi się do zmienności. Tutaj nie tworzymy bardzo dokładnych planów, nie ma też bardzo sztywnych zadań. Tutaj bowiem zamiast na realizację planu, nastawieni jesteśmy głównie na zadowolenie pacjenta, czyli de facto na efekt.

Kiedy przydaje się metodyka agile?

Na pierwszy rzut oka taka metodyka agile prezentuje się dość dziwnie. W końcu jak to jest - mielibyśmy pozwolić na taki chaos? Jednak warto zauważyć, że w pewnym momentach będzie ona bardzo przydatna. Kiedy? Na pewno wówczas, kiedy mamy sytuację, w której jest bardzo wiele zmiennych.

Przykładowo projekt wprowadzenia nowego produktu na rynek, jednak wiemy, że pierwotny projekt produktu, na pewno się zmieni jeszcze kilka razy, zanim pójdzie ostatecznie do sprzedaży. Ponadto ta metodyka sprawdza się również wówczas, kiedy mamy naprawdę zmiennego klienta.

Agile project management szkolenie

Zasadniczo agile przydaje się w naprawdę wielu sytuacjach - jednak wiadomo, że nie jest to prosta metoda. Aby zatem się jej dobrze nauczyć warto wybrać się na agile project management szkolenie. Przy tym można dodać, że dzisiaj zarządzanie projektami szkolenie dofinansowane jest często przez różne organizacje czy instytucje, zatem warto z tego skorzystać- na pewno się opłaci.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.