Kim jest przywódca?

Bycie liderem to wyzwanie. Czasami trudno jest mu podołać, dlatego też wiele firm z długoletnim doświadczeniem oferuje szkolenie z przywództwa. Osoba, która w efektywny sposób chce przewodzić ludziom, zajmować kierownicze stanowisko w firmie i wykazać się sukcesem w tej dziedzinie musi być podatna na zmiany.

zdjęcie - (the_title())
 
A zmian jest coraz więcej, im szybciej zmienia się otaczający nas świat - nie tylko pod względem technologicznym, ale również pod względem obieranych przez ludzi wartości.

Osoba w postacy przywódcy ma specjalne zadanie, ponieważ to ona ma bezpośredni związek z różnego typu zachowaniami organizacyjnymi. To ona w pierwszej kolejności musi mieć wpływ na swoich podwładnych dzięki więziom, które udało się jej stworzyć.

Dzięki nim pracownicy wykonują swoje polecenia służbowe nie dyskutując i nie podważając opinii, a polegając na wypracowanym wzajemnym zaufaniu.

Prawdziwym i naturalnym liderem jest ten, komu udaje się bez wielkiego zaangażowania podporządkować innych, którzy będą w rzeczy samej chcieli się podporządkować i jej zaufać.

Takich przywódców jednak brakuje w każdej firmie, na szczęście są to takie umiejętności, których można się nauczyć i wyćwiczyć, korzystając z możliwości szkolenia z przywództwa.

Ważną zasadą w byciu prawdziwym liderem jest to, że przywódca nigdy nie prowadzi ludzi do tego, by odnieść tylko swój sukces, ale przewodzi i wspiera ludzi do odniesienia wspólnego zwycięstwa na danym polu - ta ważna zasada odróżnia osoby posiadające świetne relacje ze swoimi pracownikami od tych, których techniki opierają się na staromodnych sposobach zarządzania zasobami ludzkimi.

Ponadto, przywódca zawsze posiada wizję, ma pomysły, jak powinna wyglądać przyszłość i dąży do zmiany teraźniejszości tu i teraz, by przyszłość mogła być lepsza.

To właśnie wyróżnia prawdziwego przywódcę i lidera od tego, kto tylko udaje, że nim jest.

Szkolenie w temacie "przywództwo" będzie przydatne każdemu, kto chce kierować ludźmi w taki sposób, by razem i w zespole osiągać niebywałe sukcesy na polu pracowniczym.
Zobacz nasze szkolenia managerskie i z obszaru rozwoju osobistego np: , zarządzanie czasem szkolenie, szkolenie zarządzanie projektami, szkolenie scrum, agile szkolenie inne. Gamma - firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.