Konflikty – zarządzanie w miejscu pracy

Zarówno w codziennym życiu prywatnym jak i zawodowym, kłótnia jest sprawą częstą. Kłótnia najczęściej definiowana jest jako nagła i gwałtowna wymiana zdań. Może się zdarzyć pomiędzy pracownikami, lub na linii szef – podwładny. Jeżeli tylko normy społeczne podczas takiego spięcia nie zostaną przekroczone, to wówczas nie ma powodów bez obaw. Żadna struktura społeczna nie może obejść się bez kłótni, a co ważne – często takie spory mogą okazać się konstruktywne i powodują wyciąganie z nich wartości dodanej w postaci innowacyjnych rozwiązań konkretnych problemów.
zdjęcie - Konflikty – zarządzanie w miejscu pracy
 
Zarówno w codziennym życiu prywatnym jak i zawodowym, kłótnia jest sprawą częstą. Kłótnia najczęściej definiowana jest jako nagła i gwałtowna wymiana zdań. Może się zdarzyć pomiędzy pracownikami, lub na linii szef - podwładny.

Jeżeli tylko normy społeczne podczas takiego spięcia nie zostaną przekroczone, to wówczas nie ma powodów bez obaw. Żadna struktura społeczna nie może obejść się bez kłótni, a co ważne - często takie spory mogą okazać się konstruktywne i powodują wyciąganie z nich wartości dodanej w postaci innowacyjnych rozwiązań konkretnych problemów.

Kłótnia vs konflikt

Zastanawiając się nad sytuacjami niekorzystnymi w miejscu pracy należy dokonać jasnego rozróżnienia pomiędzy zwykłymi kłótniami, a sytuacjami konfliktowymi. O ile kłótnie powodują oczywiście drobne nieprzyjemności, to są one krótkotrwałe. Dużo bardziej niebezpieczne są sytuacje konfliktowe. Powstają one wówczas, gdy w obrębie jednej firmy działają jednostki lub grupy, które mają rozbieżne interesy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy można zarządzać swoim stresem? Jak rozwiązywać asertywnie konflikty i budować swoje kompetencje społeczne? Jak walczyć z poczuciem bezradności? Jak rozwijać swoje umiejętności interpersonalne? Zobacz: szkolenie zarządzanie czasem, szkolenie radzenie sobie ze stresem, szkolenia interpersonalne.

Zapoznaj się z naszym działem szkoleń sprzedażowych.

Wówczas napięcie stale rośnie, atmosfera pracy robi się gorąca, a to wszystko negatywnie przekłada się na jakość wykonywanych obowiązków. Dobry zespół zarządzający powinien umieć wychwytywać sytuacje, które potencjalnie mogą doprowadzić do powstawania konfliktów i zapobiegać ich eskalacji. Jeżeli już dojdzie do rozwoju konfliktu, to trzeba także umiejętnie go rozwiązać. Pojawia się w tym miejscu pytanie o to, jak tego dokonać?

Szkolenia z zarządzania konfliktem

Menedżerka, to taka dziedzina, w której niezmiernie ważny jest nieustanny rozwój. Tylko on może zagwarantować powodzenie w zarządzaniu zespołem. Każdy menedżer powinien dbać o rozwój uczestnicząc w szkoleniach specjalistycznych.

Ciekawą propozycją warsztatów organizowanych dla kadry zarządzającej jest rozwiązywanie sytuacji konfliktowych w miejscu pracy. Dzięki formule warsztatowej można przećwiczyć scenariusze poszczególnych zachowań, co w przyszłości ułatwi stosowanie ich na żywym organizmie, jakim jest macierzysta firma. Warto skorzystać z takiej propozycji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.