Konflikty – zarządzanie w miejscu pracy

Zarówno w codziennym życiu prywatnym jak i zawodowym, kłótnia jest sprawą częstą. Kłótnia najczęściej definiowana jest jako nagła i gwałtowna wymiana zdań. Może się zdarzyć pomiędzy pracownikami, lub na linii szef – podwładny. Jeżeli tylko normy społeczne podczas takiego spięcia nie zostaną przekroczone, to wówczas nie ma powodów bez obaw. Żadna struktura społeczna nie może obejść się bez kłótni, a co ważne – często takie spory mogą okazać się konstruktywne i powodują wyciąganie z nich wartości dodanej w postaci innowacyjnych rozwiązań konkretnych problemów.
Gamma - Konflikty - zarządzanie w miejscu pracy
   
  Zarówno w codziennym życiu prywatnym jak i zawodowym, kłótnia jest sprawą częstą. Kłótnia najczęściej definiowana jest jako nagła i gwałtowna wymiana zdań. Może się zdarzyć pomiędzy pracownikami, lub na linii szef - podwładny.

  Jeżeli tylko normy społeczne podczas takiego spięcia nie zostaną przekroczone, to wówczas nie ma powodów bez obaw. Żadna struktura społeczna nie może obejść się bez kłótni, a co ważne - często takie spory mogą okazać się konstruktywne i powodują wyciąganie z nich wartości dodanej w postaci innowacyjnych rozwiązań konkretnych problemów.

  Kłótnia vs konflikt

  Zastanawiając się nad sytuacjami niekorzystnymi w miejscu pracy należy dokonać jasnego rozróżnienia pomiędzy zwykłymi kłótniami, a sytuacjami konfliktowymi. O ile kłótnie powodują oczywiście drobne nieprzyjemności, to są one krótkotrwałe. Dużo bardziej niebezpieczne są sytuacje konfliktowe. Powstają one wówczas, gdy w obrębie jednej firmy działają jednostki lub grupy, które mają rozbieżne interesy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Czy można zarządzać swoim stresem? Jak rozwiązywać asertywnie konflikty i budować swoje kompetencje społeczne? Jak walczyć z poczuciem bezradności? Jak rozwijać swoje umiejętności interpersonalne? Zobacz: szkolenie zarządzanie czasem, szkolenie radzenie sobie ze stresem, szkolenia interpersonalne.

  Zapoznaj się z naszym działem szkoleń sprzedażowych.

  Wówczas napięcie stale rośnie, atmosfera pracy robi się gorąca, a to wszystko negatywnie przekłada się na jakość wykonywanych obowiązków. Dobry zespół zarządzający powinien umieć wychwytywać sytuacje, które potencjalnie mogą doprowadzić do powstawania konfliktów i zapobiegać ich eskalacji. Jeżeli już dojdzie do rozwoju konfliktu, to trzeba także umiejętnie go rozwiązać. Pojawia się w tym miejscu pytanie o to, jak tego dokonać?

  Szkolenia z zarządzania konfliktem

  Menedżerka, to taka dziedzina, w której niezmiernie ważny jest nieustanny rozwój. Tylko on może zagwarantować powodzenie w zarządzaniu zespołem. Każdy menedżer powinien dbać o rozwój uczestnicząc w szkoleniach specjalistycznych.

  Ciekawą propozycją warsztatów organizowanych dla kadry zarządzającej jest rozwiązywanie sytuacji konfliktowych w miejscu pracy. Dzięki formule warsztatowej można przećwiczyć scenariusze poszczególnych zachowań, co w przyszłości ułatwi stosowanie ich na żywym organizmie, jakim jest macierzysta firma. Warto skorzystać z takiej propozycji.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.