Lider idealny – czyli jaki?

Dobry lider to osoba potrzebna w każdej organizacji, której zależy na osiągnięciu wizerunkowego i komercyjnego sukcesu. Niektórzy z nas rodzą się mając cechy przywódcze, które naturalnie i w niewymuszony sposób potrafią wykorzystać.

zdjęcie - (the_title())


Lider idealny - czyli jaki?

Dobry lider to osoba potrzebna w każdej organizacji, której zależy na osiągnięciu wizerunkowego i komercyjnego sukcesu. Niektórzy z nas rodzą się mając cechy przywódcze, które naturalnie i w niewymuszony sposób potrafią wykorzystać.

Inni powinni skorzystać z odpowiednich szkoleń, które bez trudu można wyszukać w internecie korzystając z haseł „project management szkolenia” lub też „szkolenie zarządzanie ludźmi”.

Niezależnie od tego czy pewne cechy występują u nas naturalnie czy też zostały wypracowane i wyuczone możemy wyszczególnić pewien katalog cech, które powinien posiadać dobry lider. Jakie więc kompetencje powinna mieć osoba, która zasłużenie ma być określana mianem „dobrego lidera”.

Podpowiadamy, prezentując katalog takich cech. Po pierwsze lider powinien być autorytetem. Powinien wzbudzać szacunek i być wzorem dla osób w swoim otoczeniu. Nie tylko dla swoich podwładnych, ale także innych współpracowników.

Aby mogło tak się stać kluczowa jest inna cecha lidera. Mowa o inteligencji. Jeśli uzupełniona ona zostanie o stosowną wiedzę i kompetencje, lider bez trudu zdobędzie szacunek i stanie się wzorem do naśladowanie dla swoich pracowników.

Po trzecie lider powinien nie tylko być, ale także umieć pokazać, że jest profesjonalistą Chodzi tu o umiejętność zaprezentowania się w taki sposób, aby otoczenie odbierało nas za profesjonalnych, godnych zaufania i przygotowanych do każdej sytuacji. Lider powinien także budzić zaufanie, dzięki temu będzie on mógł nawiązywać relacje międzyludzkie.

Kolejne kompetencje to odwaga i lojalność. Jasny system wartości i konsekwencja w przestrzeganiu swojego własnego kodeksu zasad i wierność ideałom sprawi, że lider będzie odbierany jako osoba autentyczna.

To przełoży się na wymieniane już szacunek i zaufanie otoczenia. Dobry lider powinien mieć także rozległe kompetencje organizacyjne: powinien umieć zarządzać czasem pracy własnym oraz zespołu. Ważną kompetencja jest także umiejętność panowania nad swoimi emocjami, także w sytuacjach stresujących.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.