Na czym polega agile?

Wiele się dzisiaj mówi o metodologii agile. Czy jednak rzeczywiście taki sposób zarządzania firmą pozwala na osiągnięcie wymiernych sukcesów? Na czym w ogóle polega takie agile i czy trzeba się tego jakoś specjalnie uczyć? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…

zdjęcie - (the_title())


Na czym polega agile?

Wiele się dzisiaj mówi o metodologii agile. Czy jednak rzeczywiście taki sposób zarządzania firmą pozwala na osiągnięcie wymiernych sukcesów? Na czym w ogóle polega takie zarządzanie i czy trzeba się tego jakoś specjalnie uczyć? Czy agile project management szkolenie będzie tu pomocne? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej...

Agile management - najważniejsze informacje

Na początek powiedzmy sobie w ogóle o tym, co to jest ten agile. Otóż zasadniczo chodzi tu o to, że agile management oznacza pewien sposób zwinnego zarządzania projektami.

Najczęściej do czynienia mamy z zarządzaniem kaskadowym - każdy kolejny krok prowadzi do następnego, a całość jest ściśle określona już na samym początku.

W przypadku agile wygląda to zupełnie inaczej, bowiem tutaj mamy pewien ogólny zarys projektu, jednak nastawieni jesteśmy przede wszystkim na zadowolenie klienta, nawet jeśli będzie to oznaczało zupełną zamianę pierwotnie wyznaczonych celów.

Agile zarządzanie - zalety i wymagania

Jak to wygląda w praktyce? Otóż metodologia agile jest szczególnie ceniona z uwagi na swoją właśnie wspomnianą już wcześniej elastyczność i nieco giętkie podchodzenie do różnego rodzaju problemów.

To jeszcze nie wszystko, bowiem agile umożliwia właśnie skuteczna realizację projektów w firmach czy w dziedzinach, w których dochodzi często do różnego rodzaju zmian. Także dobrze sprawdza się w pracy z klientami trudnymi o dość zmieniających się preferencjach.

Jednak warto zaznaczyć, ze taka metodologia agile też ma pewne swoje wymagania. Przede wszystkim tutaj zespół pracowników musi być dość samodzielny i zdyscyplinowany, zaś kierownik musi znać się na swojej pracy. Dobrze więc, gdyby przeszedł on odpowiednie szkolenie agile.

Agile project management szkolenie - doskonała inwestycja!

Jak widać - bardzo opłaca się inwestować w takie project management szkolenia jak właśnie agile project management szkolenie.

Pamiętajmy - agile może przynieść całkiem wymierne korzyści naszej firmie, jednak nie jest to technika prosta i raczej odradzana jest próba wprowadzenia jej do swojej firmy bez uprzedniego szkolenia oraz wiadomości o tym, jak w zasadzie należy to robić.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.