Na czym polega nauka procesów negocjacji?

Negocjacje najczęściej kojarzą nam się z dość amerykańskim stylem. Najczęściej wyobrażamy sobie po prostu, że negocjacje wyglądają tak jak rozmowy w amerykańskich filmach – pełne są gniewu, wykrzykiwanych zdań i zasadniczo ich celem jest wygranie, przekonanie rozmówcy do swojego zdania.

zdjęcie - (the_title())


Na czym polega nauka procesów negocjacji?

Negocjacje najczęściej kojarzą nam się z dość amerykańskim stylem. Najczęściej wyobrażamy sobie po prostu, że negocjacje wyglądają tak jak rozmowy w amerykańskich filmach - pełne są gniewu, wykrzykiwanych zdań i zasadniczo ich celem jest wygranie, przekonanie rozmówcy do swojego zdania.

W praktyce jednak wcale tak do końca nie wygląda. Przede wszystkim trzeba bowiem wziąć pod uwagę fakt, że w zasadzie negocjacje przeprowadzamy na co dzień i nie wiedząc, że to są właśnie one - najczęściej je przegrywamy...

Negocjacje w firmie

Jak to możliwe? No właśnie - trzeba zwrócić uwagę na fakt, że obecnie negocjacje w zasadzie prowadzimy zawsze, kiedy tylko musimy z drugą osobą, czy zespołem coś zdecydować, a pojawia się jakieś odmienne zdanie.

Zasadniczo zatem negocjacje zachodzą podczas próby zaplanowania projektu, zatrudnienia nowej osoby, podpisania umowy z kontrahentami i partnerami biznesowymi oraz w wielu jeszcze innych momentach. Co więcej negocjacje nie zawsze mają na celu stłamszenie drugiej strony, a co więcej - zasadniczo naprawdę rzadko jest to ich celem.

Znacznie częściej musimy dojść do kompromisu albo też wypracować wspólną drogę, z której tak naprawdę obydwie strony będą zadowolone. Co więcej dzisiaj często także nawet jeśli chcemy przeforsować tylko nasze zdanie to musimy zrobić to tak, żeby nie narobić sobie wrogów, żeby nie urazić drugiej strony. A zatem potrzebne są nam różne tricki oraz wiedza, jak i kiedy je zastosować

Szkolenia negocjacje, czyli na czym polega nauka negocjacji?

No właśnie - przejdźmy do meritum. Otóż nauka negocjacji to przede wszystkim wiedza, kiedy w ogóle negocjacje się rozpoczynają oraz umiejętność dokonania właściwej oceny swojej sytuacji oraz położenia.

Dalej w nauce negocjacji zawiera się także to, że będziemy się orientować, jak i kiedy wykorzystać tricki, jak dobrać cel negocjacji do charakteru naszych ustaleń. Warto w tym momencie także podkreślić, że zasadniczo to przydatne będą jeszcze takie kursy, jak chociażby szkolenie telemarketing.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.