Stres ma różne znaczenia w życiu człowieka. Niewielki i kontrolowany stres może działać na człowieka motywująco i pobudzać go do działania. Częściej jednak mamy do czynienia ze stresem negatywnym – paraliżującym działania. Zbyt wysoki poziom stresu w poważny sposób wpływa również na zdrowie – może powodować drżenie rąk, brak możliwości skupienia uwagi, bezsenność, nieustanne zmęczenie, zwiększoną podatność na nałogi.
W końcu, stres jest jedną z przyczyn powstawania chorób układu krążenia – w tym zawałów, czy wylewów. Stres może zatem prowadzić do śmierci. Koniecznie trzeba nauczyć się jak stres zwalczać i kontrolować, by nie przejął on kontroli nad naszym życiem. Na ten aspekt powinni też zwrócić uwagę pracodawcy. Pracownicy zestresowani to pracownicy całkowicie nieefektywni – zmęczeni, roztrzęsieni, nieskupieni na pracy. Stąd też pracodawca powinien podejmować wysiłki, by zwalczać czynniki stresogenne w swojej firmie.
Szkolenie zarządzanie stresem przeznaczone jest przede wszystkim dla osób dotkniętych problemem ciągłego stresu. Mogą to być zarówno kierownicy i dyrektorzy, jak też szeregowi pracownicy.
Szkolenie zarządzanie stresem łączy w sobie elementy wykładowe, warsztatowe, coachingowe i metody aktywizujące. Dzięki takiej mieszance sposobów prowadzenia działań wszyscy uczestnicy zapoznają się i przećwiczą różnego rodzaju techniki pozwalające na lepsze i skuteczniejsze radzenie sobie ze stresem i kontrolę własnych emocji.
Podczas szkolenia zostaną wykorzystane autotesty diagnozujące wraz z dyskusją moderowaną, ćwiczenia relaksacyjne połączone z profesjonalną muzykoterapią i innymi terapiami zwiększającymi rezultat odprężenia oraz relaksu, jak również ćwiczenia kinezjologiczne usuwające skutki stresu i korygujące napięcia w ciele. Dla uczestników zapewnione są również indywidualne ćwiczenia z trenerami i coachami. Poza ćwiczeniami indywidualnymi trenerzy prowadzą również ćwiczenia w parach i ćwiczenia całymi grupami. Grupa szkoleniowa liczy maksymalnie 16 osób. Szkolenie trwa dwa dni robocze.