Nowoczesne zarządzanie pokoleniem Y

To co kiedyś było nie do pomyślenia, teraz staje się faktem. Pokolenie naszych rodziców ani myślało podejmować próby negocjowania z przełożonym zmiany godzin pracy, czy możliwości pracy zdalnej, bez konieczności przychodzenia do biura. Najnowsze badania pokazują że osoby urodzone w latach 80 i później, takich oporów już nie mają. 

 

To co kiedyś było nie do pomyślenia, teraz staje się faktem. Pokolenie naszych rodziców ani myślało podejmować próby negocjowania z przełożonym zmiany godzin pracy, czy możliwości pracy zdalnej, bez konieczności przychodzenia do biura. Najnowsze badania pokazują że osoby urodzone w latach 80 i później, takich oporów już nie mają. Osoby, które zalicza się do pokolenia Y wysoko cenią sobie możliwość elastycznych godzin pracy, tak by móc łączyć swoją karierę zawodową z życiem rodzinnym, czy żeby móc znaleźć czas na realizowanie swoich hobby, lub poszerzanie swojej wiedzy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zarządzanie pokoleniem y – czyli jak rozmawiać z dwudziestoparolatkiem aby czuł się zmotywowany do pracy? Posiadanie w jednym zespole przedstawicieli różnych pokoleń jest wyzwaniem dla współczesnych menagerów i liderów. Szkolenie z zarządzania multigeneracyjnego pozwala bliżej przyjrzeć pokoleniom aktywnym na rynku pracy oraz dobrać odpowiedni model zarządzania do każdego z nich.


Mogą Cię również zainteresować: szkolenie z zarządzania projektami, warsztaty z komunikacji.

Dodatkowo wspólnym mianownikiem tych osób jest to, że nie wyobrażają sobie życia bez technologii, są bardzo pewni siebie (przekonani o swojej wyjątkowości), ale jednocześnie źle znoszą krytykę zarówno swojej osoby jak i wykonanej pracy. Ponieważ nie mają w planach związania się dożywotnio z jednym pracodawcą i relatywnie często zmieniają miejsca pracy (w porównaniu do pokolenia swoich rodziców) przez pracodawców uważani są za nielojalnych.

Oczywiście cała ta charakterystyka opiera się na pewnych uogólnieniach, jednak poznanie cech tej grupy osób z pewnością wyjaśni ich niektóre zachowania oraz ułatwi nowoczesne zarządzanie pokoleniem Y. Chociaż same pojęcia wprowadzono w Polsce stosunkowo niedawno, jednak już od jakiegoś czasu osoby zajmujące się kadrami zauważały, że żeby uzyskać odpowiednie i oczekiwane rezultaty w kierowaniu daną grupą ludzi, w zależności między innymi od tego, kiedy się urodziły należy stosować różne motywatory i zachęty oraz podejście.

I tak osoby urodzone po 1980 roku (czyli właśnie pokolenie Y), jest w stanie odnaleźć się w wirtualnym środowisku współpracowników, nie nawiązując kontaktów face-to-face, za to ich starsi koledzy (1965-1979) najlepiej czują się pracując z drugim żywnym człowiekiem bez pośrednictwa maszyny.

To jak dokładnie dobierać metody zarządzania do poszczególnych osób i grup z pewnością wyjaśni odpowiedni kurs, w ramach którego omówione zostaną nie tylko cechy różnicujące poszczególne pokolenia, ale również to jak konkretnie zarządzać zespołem, w skład którego wchodzą dane pokolenia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.