Ocena pracownika

Coraz częściej w przedsiębiorstwach stosuje się okresową ocenę pracowników. Systematyczne ocenianie swoich podwładnych pozwala na wyeliminowanie drobnych błędów, a także motywuje ludzi do pracy. Jednak warto pamiętać, że ocena powinna być przeprowadzana w prawidłowy sposób.

zdjęcie - (the_title())

 

Coraz częściej w przedsiębiorstwach stosuje się okresową ocenę pracowników. Systematyczne ocenianie swoich podwładnych pozwala na wyeliminowanie drobnych błędów, a także motywuje ludzi do pracy. Jednak warto pamiętać, że ocena powinna być przeprowadzana w prawidłowy sposób. Najważniejsze jest, by ocena była rzetelna i obiektywna. Oceniamy nie danego człowieka, ale jego pracę. Należy przy tym korzystać z wiarygodnych źródeł, faktów, a nie plotek czy spekulacji. Tylko w ten sposób ocena będzie rzetelna. Oceniane mogą być różne cechy i umiejętności. Do najczęściej stosowanych zalicza się planowanie i organizowanie swojej pracy, rzetelność, terminowość oraz umiejętność stosowanie odpowiednich przepisów do danej sytuacji. Dobry pracownik to taki, który w tych punktach osiągnie wysokie oceny. Przy ocenie pracownika różnie ważna jest jego wiedza specjalistyczna, a także umiejętność obsługi urządzeń, które są wykorzystywane w danej firmie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

Im wyższa umiejętność tym pracownik otrzymuje większą ilość punktów, która sumuje się na ogólną ocenę pracownika. W wielu przypadkach ocenia się również stopień znajomości języka obcego. Ważne jest również nastawienie na własny rozwój, skłonność do uczenia się nowych rzeczy i umiejętności oraz nastawienie na podnoszenie kwalifikacji. Podczas oceny pracownika nie należy zapominać o sprawdzeniu umiejętności komunikacyjnych. Istotna jest zarówno komunikacja werbalna, jak i niewerbalna. Formułowanie wypowiedzi w sposób zrozumiały zapobiega konfliktom i nieporozumieniom. W firmach nastawionych na obsługę klienta ważne jest również nastawienie i pozytywne podejście pracownika do klienta. Nasi podwładni są wizytówką firmy, dlatego niezwykle ważne jest ich podejście do potencjalnych, jak i stałych klientów. Tworzenie przyjaznej atmosfery sprzyja zaspokajaniu potrzeb klientów. W większości przypadków ważna jest również umiejętność pracy w zespole, a także nastawienie na osiąganie zakładanych celów. Pracownik zorientowany na dobro firmy jest zdecydowanie cenniejszy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.