Organizacja imprezy integrującej w pięciu krokach

Integracja zespołu pracowniczego ma bardzo duże znaczenie. To właśnie dzięki niej pracownicy mogą nawiązywać i podtrzymywać relacje między sobą, to również doskonała okazja do odetchnięcia od służbowych obowiązków.


  Integracja zespołu pracowniczego ma bardzo duże znaczenie. To właśnie dzięki niej pracownicy mogą nawiązywać i podtrzymywać relacje między sobą, to również doskonała okazja do odetchnięcia od służbowych obowiązków. Pracodawcy również z organizacji imprez firmowych odnoszą wymierne korzyści: to sposób na wzmocnienie więzi między nimi a pracownikami oraz utrzymanie pozytywnej atmosfery. Oto pięć kroków, którymi powinien kierować się każdy organizator!

  1. Wybierz formę imprezy. Wbrew pozorom nie jest to takie proste! Możemy zorganizować zarówno krótką, kilkugodzinną imprezę bankietową lub w formie plenerowego pikniku z ogniskiem, jak i weekendowy wyjazd do miejscowości turystycznej. Wybór miejsca powinien zależeć zarówno od przewidywanego budżetu, jak i samej dostępności pracowników i ich chęci do dłuższego wyjazdu.

  2. Zwróć uwagę na miejsce. Elegancka restauracja, hotel w otoczeniu gór a może pensjonat nad morzem? W każdym rejonie Polski znajdziemy doskonałe miejsca do zatrzymania się, które umożliwią zorganizowanie imprezy pracowniczej.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

  Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

  3. Przemyśl kwestię cateringu. Najwygodniejszą formą jest oczywiście skorzystanie z usług hotelowej restauracji. W trakcie ustalania menu musimy jednak pamiętać o tym, że nasi pracownicy mogą cierpieć na różne dolegliwości lub z przyczyn religijnych czy ideologicznych nie spożywać konkretnych grup produktów. Menu powinno być więc urozmaicone tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

  4. Zagwarantuj rozrywki. O ile wieczorny bankiet może ograniczać się do zapewnienia parkietu, o tyle w trakcie organizowania kilkudniowego wyjazdu warto pamiętać o zapełnieniu planu dodatkowymi, nieobowiązkowymi zajęciami. Może to być trekking po górach czy wycieczka rowerowa, zwiedzanie najbliższych zabytków lub zorganizowanie tradycyjnych, regionalnych rozrywek.

  5. Koordynuj imprezę. Na szczęście, nie musisz tego robić samodzielnie! Do organizacji imprezy oraz jej koordynacji w trakcie trwania, możesz wynająć specjalistyczną firmę, która dopilnuje by wszystko przebiegało zgodnie z planem.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.