Organizacja szkoleń przez zespół działu HR

Każda większa organizacja posiada pewien dział dedykowany obsłudze szeroko rozumianych kwestii pracowniczych. Zależnie od rodzaju i struktury danej organizacji jednostka ta może być nazywana działem kadr, biurem zarządzania zasobami ludzkimi czy też działem HR. 

zdjęcie - Organizacja szkoleń przez zespół działu HR

 

Każda większa organizacja posiada pewien dział dedykowany obsłudze szeroko rozumianych kwestii pracowniczych. Zależnie od rodzaju i struktury danej organizacji jednostka ta może być nazywana działem kadr, biurem zarządzania, zasobami ludzkimi czy też działem HR.

Szkolenie menadżerskie i jego profesjonalna organizacja to nie lada wyzwanie dla działu kadr. Ale warto w tej kwestii zaufać swojemu działowi przeznaczonemu do obsługi zadań kadrowych ponieważ oznacza to ogromne oszczędności, a także pozwala w efektywny sposób wykorzystać wiedzę, umiejętności i kompetencje osób pracujących w dziale kadr. Szkolenia menedżerskie to bardzo specjalistyczny typ coachingu przeznaczony do podnoszenia kompetencji kadry zarządzającej w naszej organizacji. Jego przeprowadzenie na wewnętrznym gruncie przynosi wiele korzyści. I nie chodzi tu jedynie o oszczędności finansowe, ale również o sam fakt że szkolone osoby na co dzień mają kontakt i mogą uzyskać dodatkowe informacje i pomoc merytoryczną ze strony osób prowadzących szkolenie i kompetentnych w tym zakresie, w tym wypadku swoich znajomych współpracowników z działu Human resources.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firma Gamma sp. j. zaprasza na szkolenie z Design Thinking. Szkolenie prowadzone jest metodą warsztatową, gdzie uczestnicy zostaną przeprowadzeni przez cykl Design Thinking. Dzięki temu, mogą oni od razu przećwiczyć  idee Design Thinking, co pozwala na szybsze  wdrożenie tej metodyki w praktykę zawodową. Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników działu HR. Zobacz również: szkolenie zarządzanie projektami, szkolenia dla menedżerów.

Dlatego tak niezwykle ważny jest odpowiedni dobór osób pracujących w dziake kadr, o który warto zadbać już na wczesnym etapie rozwoju firmy, kiedy dopiero zaczynamy tworzyć tego typu struktury. Jeśli odziedziczyliśmy struktury firmy po poprzednim zarządzie czy też właścicielach, warto przyjrzeć się kompetencjom osób pracujących w poszczególnych działach także w dziale kadr i zadbać o to, aby osoby pracujące na danym stanowisku posiadały realną wiedzę i kompetencje pozwalające na właściwe wypełnianie swojego zakresu obowiązków. Dzięki temu zadbamy nie tylko o efektywne wykorzystanie wiedzi i kompetencji zasobów ludzkich którymi dysponujemy, co wpłynie pozytywnie na jakość ich pracy oraz osiągane wyniki firmy, ale także pozwoli to na poprawę samopoczucia i oceny warunków pracy przez pracowników, którzy będą czuli się komfortowo wykonując obowiązki zgodne z ich wiedzą i kompetencjami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.