Przykłady pozytywnego motywowania pracowników.

Motywowanie pracowników jest bardzo ważnym elementem, od którego może zależeć zaangażowanie pracowników, skuteczność w osiąganiu celów i efektywność wypełniania zadań. W pewnym momencie każdy pracownik zaczyna mieć coraz mniejszą chęć do pracy, jego wydajność i motywacja znacznie się obniżają. Odpowiedzialny, świadomy i kompetentny lider, menedżer czy kierownik powinien dostrzec niepokojące symptomy tego, aby móc w porę zareagować.

   
  Motywowanie pracowników jest bardzo ważnym elementem, od którego może zależeć zaangażowanie pracowników, skuteczność w osiąganiu celów i efektywność wypełniania zadań. W pewnym momencie każdy pracownik zaczyna mieć coraz mniejszą chęć do pracy, jego wydajność i motywacja znacznie się obniżają. Odpowiedzialny, świadomy i kompetentny lider, menedżer czy kierownik powinien dostrzec niepokojące symptomy tego, aby móc w porę zareagować.
   
  Kiedy pracownik traci swoją motywację i zaangażowanie do pracy, a jego działania nie są wydajne, należy jak najszybciej zastosować skuteczne techniki motywowania pracownika, najlepiej poprzez pozytywne metody, nie zaś stosując negatywne korygowanie, czy inne negatywne metody mające na celu zmotywowanie pracownika. Jeśli np. odbierzemy takiemu pracownikowi premię, bez wątpienia zupełnie odechce się jemu pracować.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
  Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online

  Reprymenda również może spowodować zamknięcie się w sobie pracownika i ogromną niechęć do dalszej pracy. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie sięgnięcie po pozytywne sposoby motywowania pracowników do pracy. Jakie są jednak przykłady pozytywnego motywowania pracowników? Na co się zdecydować?
   
  Bardzo skuteczne może okazać się wprowadzenie rankingów pracowników i nagradzanie tych najwydajniejszych. Tutaj można zdecydować się zarówno na comiesięczne sprawdzanie efektywności w pracy, jak i na okresowe, w większych odstępach czasu. Podobnie prezentuje się nagradzanie pracowników po wykonaniu jakichś ważnych projektów. Jeśli na zakończenie tych szczególnie ważnych pracownik otrzyma np. premię, albo inny rodzaj nagrody, bez wątpienia będzie miał większą motywację do realizacji projektów.
   
  Na wielu pracowników bardzo pozytywnie wpływają imprezy firmowe, podczas których można przyjemnie spędzić czas, rozerwać się i świetnie bawić, zapominając o codziennych sprawach. Firmowe wyjazdy, czy imprezy integracyjne wspierające współprace w zespole pracowników również mogą okazać się zbawienne. Bez względu na metodę motywacji, na jaką się zdecyduje kierownik, ważne by była to pozytywna stymulacja pracowników.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.