Scrum master – od czego zacząć?

Zarządzanie wymaga wielu umiejętności, między innymi do organizowania pracy własnej i członków zespołu, opracowywania planów, jasnej komunikacji, a przede wszystkim jest związane z umiejętnością przyjmowania na siebie odpowiedzialności za powodzenie projektu.

zdjęcie - (the_title())


Scrum master - od czego zacząć?

Zarządzanie wymaga wielu umiejętności, między innymi do organizowania pracy własnej i członków zespołu, opracowywania planów, jasnej komunikacji, a przede wszystkim jest związane z umiejętnością przyjmowania na siebie odpowiedzialności za powodzenie projektu.

Od początku tego wieku na szeroką skalę popularna w zarządzaniu w takich dziedzinach jak informatyka, komunikacja, HR stała się metodyka, potocznie zwana zwinną, a z angielskiego Agile. Metodyka ta świetnie komponuje się w połączeniu z innymi frameworkami, których zadaniem jest ułatwienie pracy zespołowej i efektywniejsze wykonywanie przez każdego obowiązków.

Dla przykładu, świetnym połączeniem jest Agile ze Scrumem, których główne cele są identyczne i stawiają przede wszystkim na szybkość odpowiedzi ze strony pracowników na występujące przeszkody, problemy podczas realizowania projektu i zmieniające się wymagania klienta.

Nad powodzeniem projektu czuwa między innymi Scrum Master, którego rola odpowiada za powodzenie projektu na wszystkich etapach i usuwanie przeszkód. Jeśli jesteś zainteresowany kwalifikacjami Scrum Mastera, to Agile Project Management szkolenie jest pierwszym krokiem, który powinieneś poczynić, aby zrozumieć podstawy zwinnej metodyki.

W prostych słowach i na barwnych przykładach dowiesz się, co jest potrzebne, aby pracować w zespole Agile w skuteczny sposób. Następnie, warto skorzystać z innych szkoleń, dotyczących pracy developerów w systemie Scrum, jak i dotyczące funkcji samego Scrum Mastera.

Project management szkolenia to idealny sposób, żeby pozyskać wiedzę i zdobyć certyfikaty potwierdzające przebycie takiego szkolenia oraz nabycia umiejętności. Warto postawić na szkolenia menedżerskie Wrocław, znane z dostarczania treningów najwyższej jakości i uznawanych nie tylko w Polsce certyfikatów.

Choć rola Scrum Mastera wydaje się interesująca, jest również bardzo wymagająca - od Scrum Mastera, trzymającego pieczę nad projektem i zespołem, ostatecznie zależeć będzie fiasko albo sukces projektowy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.